Erdoğan ‘darbe’ iddiasını sürdürdü: Karanlık bir yapı ile karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP MYK öncesi basın toplantısı düzenledi. 'Muhalefet böyle bir dönemde dahi darbe çığırtkanlığı yapıyor' diyen Erdoğan 'Karanlık bir yapı ile karşı karşıyayız' ifadelerini kullandı.

Erdoğan ‘darbe’ iddiasını sürdürdü: Karanlık bir yapı ile karşı karşıyayız

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan, MYK öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Uzunca bir süre maske takmak, kurallara uyarak yaşamak zorundayız. Halkımızı psikolojik ve fiili olarak bu sürece hazırlamalıyız” dedi.


“Herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için dört gün sokağa çıkma kısıtlaması getirdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Yeni hasta sayısı, ölüm sayısı, yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayısı bakımından olumlu bir çizgide ilerliyoruz. Salgınla mücadelemizi başarıyla sürdürüyoruz.İnsanımızın hayatını kolaylaştırıyoruz.

Uzunca bir süre maske takmak, kurallara uyarak yaşamak zorundayız. Halkımızı psikolojik ve fiili olarak bu sürece hazırlamalıyız.

Her alanda hazırlıklarımızı yaparak, belki birkaç ay, belki birkaç yıl sonra başlayacak bu tartışma ve dönüşüm sürecini en iyi şekilde karşılamalıyız

Salgın döneminde yaşananlar, sağlık alanında yaptıklarımızın önemi bile atılan iftiraların altının ne kadar boş olduğunu göstermektedir.

Muhalefet böyle bir dönemde dahi darbe çığırtkanlığı yapıyor. Karanlık bir yapı ile karşı karşıyayız. Meydanı bu faşist zihniyete bırakmayacağız. Her yalanı, her iftirayı anında cevaplamanın yanında vizyonumuzu, davamızı anlatarak bu kesimi en azından ortada bir yere getirmeliyiz.”

CHP’NİN BAŞINI ÇEKTİĞİ GAZETE VE TELEVİZYONLAR…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülke olarak salgından terörle mücadeleye, sınır ötesi operasyonlardan ekonomik saldırılara kadar pek çok cephede mücadelemizi sürdürürken, maalesef muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

Böyle bir dönemde dahi darbe çığırtkanlığından, sağlıktaki ve diplomasideki başarılarını gölgelemeye çalışmaya kadar her yola başvuran karanlık bir zihniyetle karşı karşıya olduklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“CHP’nin başını çektiği gazete ve televizyonlardan, sosyal medyaya kadar da azımsanamayacak kadar bir alıcısı olan bu kesimin hamlelerini boşa çıkarmak, Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak bizim görevimizdir. Meydanı, sırf bize zarar vermek için ülkesine ve milletine zarar vermeyi göze alabilecek kadar muvazenesini kaybetmiş bu faşist zihniyete bırakmayacağız. Bunların cüreti, sırtlarını her türlü kirli ve sinsi senaryoya adeta balıklama atlayan bir kesime dayamış olmalarından geliyor. Her yalanı, her iftirayı her çarpıtmayı anında cevaplamanın yanında, kendi davamızı, icraatlarımızı, vizyonumuzu sürekli anlatarak bu kesimi en azından ortada bir yere getirmeliyiz.”