Erdoğan dişçiyi ‘Alevi Başkanı’ yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı'na Ali Arif Özzeybek getirildi. İşte, Soylu-Fetullah-Kılıçdaroğlu üçgenindeki dişçinin ilginç portresi...

featured

VERYANSIN TV

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na atanan isim belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na Ali Arif Özzeybek atandı.

Veryansın Tv 2 yıl önce yayınladığı iki haberle Özzeybek’in portresine ışık tutmuştu.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİM?

Özzeyybek’i ilk olarak 2002’de Süleyman Demirel’e yakınlığı ile bilinen Mehmet Ali Bayar’ın Genel Başkan seçildiği Demokratik Türkiye Partisi (DTP) kongresinde Genel İdare Kurulu üyesi olarak görüyoruz. Aslen Ankara Beypazarı Karaşarlı ve Alevi kökenli olan Özzeybek, uzun süre birçok sağ partide görev aldıktan sonra CHP’ye geçti. Peki süreç nasıl işledi?

PARTİ TURLARI

Diş hekimi Ali Arif Özzeybek, 2006-2007 yıllarında ANAP MYK üyesiydi.

2009 senesinde ise ANAP’tan beklediğini bulamayan Özzeybek, bu kez soluğu AKP’den ayrılan Abdüllatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi’nde aldı. Özzeybek bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kara kutusu konumunda olan Bülent Kuşoğlu ile birlikte Türkiye Partisi Kurucular Kurulu üyesi olmuştu.

CHP PM ÜYESİ OLDU

Yakın bir zaman sonra eski CHP lideri Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpasıyla partinin başına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçmişti. Bu değişim sonrası hem Kuşoğlu hem de Özzeybek CHP’ye geçti ve olağanüstü yapılan kurultay sonrasında, Özzeybek CHP Parti Meclisi üyesi oldu.

CHP BAŞDANIŞMANI YAPILDI

CHP’lilerin şaşkınlıkla ‘Kim bu Özzeybek’ diye merak ettiği sağdan gelen Alevi kökenli siyasetçi 2011’de de CHP Ankara 2. bölge 9. sıradan milletvekili adayı oldu. Özzeybek, Ankara 2. bölgeden 4 milletvekili çıkan CHP’deki yerini beğenmedi. Parti Meclisi üyesi de seçilemeyen Özzeybek, Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Başdanışmanı yapıldı. Bu süre zarfında da CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Özzeybek’in Tunalı Hilmi Caddesi’nde Aynalı Pasaj’daki muayenehanesine birkaç kez diş tedavisi için gittiği biliniyor.

Özzeybek’in 2014 yerel seçimleri öncesi, bu kez de Çankaya Belediye Başkan aday adayı olduğu ama kendisi aday gösterilmeyince kırgınlık yaşadığı gelen bilgiler arasında.

‘GÜLERCE’NİN ELÇİSİ GİBİYDİ’

Özzeybek’le ilgili en çarpıcı bilgi ise Hüseyin Gülerce ile yakınlıkları. Zaman Gazetesi başyazarlarından olan ve terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile yıllar önce yakın ilişkileri bulunan, bugün ise AKP’yi destekleyen Hüseyin Gülerce’ye ‘ağabey’ diye hitap ettiği öğrenilen Özzeybek’in Gülerce ile çok yakın temasta olduğu öğrenildi.

Özzeybek’in CHP Genel Başkan Başdanışmanı görevindeyken Gülerce ile cep telefonundan düzenli olarak görüştüğü, bilgi alışverişinde bulunduğu bunları da Kemal Kılıçdaroğlu’na aktardığı, Kılıçdaroğlu’ndan da gelen geri bildirimleri Gülerce üzerinden Pensilvanya’ya ilettiği iddia edildi.

Veryansın TV’nin görüştüğü Özzeybek’i yakından tanıyan kaynaklar, “Özzeybek, CHP içinde Gülerce’nin elçisi gibi çalıştı ve defalarca buna şahit olduk” ifadelerini kullandı.

CHP içinde tepkilerin de oluştuğu öğrenilen danışman atamasında bazı CHP’lilerin, Özzeybek ile ilgili, ‘Diş işlerinden sorumlu baş danışman’ diye espri yaptıkları öğrenildi.

ŞİMDİ SOYLU’NUN DANIŞMANI

2011’den 2018 yılına kadar Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapan ve Kılıçdaroğlu ile fotoğrafı bulunan Diş Hekimi Ali Arif Özzeybek, 2018 yılında CHP’den istifa ederek AKP’ye katıldı. AKP’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine yedekten seçilen Ali Arif Özzeybek aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı oldu.

Erdoğan dişçiyi ‘Alevi Başkanı’ yaptı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu millet sizi ipin ucundan aldi, sehitlerimiz ve gazilerimiz var. Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!