Erdoğan halka yine çay dağıttı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesindeki Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezinin açılışının ardından otobüsten halka çay dağıttı. Alanda sosyal mesafeye uyulmaması dikkat çekti.

Erdoğan halka yine çay dağıttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te açılışını yaptığı Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi'nin önünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Konuşmasının başında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri gereğince vatandaşlardan mesafeli durmalarını isteyen Erdoğan, "Şu mesafe kuralına riayet edelim ve arayı açalım. Sıkışık olduğumuz zaman koronavirüs belasının olduğu böyle bir dönemde bir hayır işleyelim derken bundan şer tebliğ etmeyelim. Rica ediyorum, lütfen arayı açalım. Mümkün olduğunca mesafe kuralına uyalım, maskelerimizi takalım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Gaziantepimiz de çok güzel bir gün yaşadık. TEKNOFEST'te gençlerimizin icatlarını, keşiflerini yerinde inceleme fırsatı buldum. Ardından 300 fabrikanın Gaziantep'te açılış törenine katıldık ve şimdi de Ahmet Ziylan ağabeyimizin yaptırmış olduğu bu güzel külliyenin açılışında sizlerle bir aradayız. Rabbim hayırlarını kabul etsin, ölmüşlerine rahmet eylesin" dedi.

Halka, "Unutmayın, Cumhur İttifakı olarak atacağımız adımlar çok önemli. Cumhur İttifakı olarak dayanışmamız çok önemli. Ben sizlere inanıyorum, güveniyorum. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Bu şekilde de bu yolda devam edeceğiz" diye seslenen Erdoğan, konuşmasının ardından vatandaşlara çay, çocuklara ise oyuncak dağıttı.

SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

Alanda sosyal mesafeye uyulmaması dikkat çekti. Erdoğan, daha önce de sel felaketinin yaşandığı Giresun'da düzenlediği miting sonrası otobüsün üstünden halka çay dağıtmış, sosyal mesafeye dikkat edilmemesi eleştirilere neden olmuştu.