Erdoğan: İETT’de sakalla uğraşmaya başladılar, bana da yapmışlardı istifa ettim

featured
service

İmam hatipliler buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘İstanbul Büyükşehir gibi el değiştiren bazı belediyelerde 28 Şubat dönemini hatırlatan uygulamalara imza atılıyor’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Önder İmam Hatipliler Buluşması’na ve toplu açılış törenine katıldı.


Erdoğan’ın konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“İmam hatipleri üç beş kendini bilmezin insafına terk etmedik. Belediye başkanlığımızdan cumhurbaşkanlığına üstlendiğimiz tüm görevlerde imam hatiplere önem verdik. Biz bu çatı altında yoklukta ekmeğimizi paylaşmayı öğrendik. Birbirini sadece Allah için sevmenin eşsiz lezzetin tattık. Hepsinden önemlisi hayat karşısında soylu bir duruş sahibi olmayı öğrendik. Dört evladımın dördünü de imam hatip okullarına gönderdim. Bundan çok çok huzurluyum. Kendim de imam hatip mezunu olmayı büyük gurur vesilesiyle taşıdım.

İmam hatiplere tacizlerin arttığı son dönemde bu buluşma anlamlı. Seçim sonuçlarının belirli çevrelerdeki imam hatip hazımsızlığını nüksettirdiğini görüyoruz. Bazı belediyelerde 28 Şubat’ı hatırlatan uygulamalara imza atılıyor. Özellikle sosyal medyada kuruluşlarımıza yönelik itibar suikastleri düzenleniyor. Öğrenciye burs veren vakıf ve derneklere saldırıyorlar. İstanbul’da İETT’de şu anda sakallar bunlarla uğraşmaya başladılar. Bunu biz 12 Eylül’de yaşadık. O zaman İETT’deyim. Ne kadar sakallı varsa sakallarını kestiler. Belki ilginç gelecek, benim de sakalım vardı. Ya sakal ya istifa dediler ertesi gün istifamı verdim ayrıldım.

12 bin 500 lira alıyordum, özel sektörde 4 kat fazlası maaşla işe girdim ve 50 bin lira. Allah bir yerden kapıları kapatıyorsa başka kapıları açıyor. Seçim döneminde takılan özgürlük maskesi faşizmi aratmayan tahammülsüzlüğe bıraktı. Cumartesi anneleri için oraya gidenler Diyarbakır belediyesi önünde evlatları dağa kaçırılmış annelerin yanına neden gitmiyor. Bunlar iki yüzlü.”

“Taksim’de 12-13 ağacın yeri değiştiriliyor diye kıyametler koparanlar…Ormanlarımız yakıldı. PKK bu ormanların yakılışını üstlendi mi, üstlendi. Peki bu ormanların yakılışını üstlenen PKK’ya karşı acaba şu anda çevre dostları niçin kalkıp da bunlara karşı ‘Durun’ demiyorlar? Dürüst değiller, samimi değiller.”

Devamı gelecek…

 

Erdoğan: İETT’de sakalla uğraşmaya başladılar, bana da yapmışlardı istifa ettim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!