Erdoğan ile Biden görüşecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekim sonunda Roma’da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüşeceği öğrenildi. Haberin, Erdoğan-Putin görüşmesinden bir gün önce duyurulması dikkat çekti. Geçen hafta BM toplantısı için ABD'ye giden Erdoğan, Biden ile görüşememişti.

Erdoğan ile Biden görüşecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekim sonunda Roma’da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüşeceği öğrenildi.

Görüşme haberinin yarın yapılacak Erdoğan-Putin görüşmesinden hemen önce duyurulması dikkat çekti.

ERDOĞAN: HAYRA ALAMET DEĞİL

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen hafta New York'ta açılışını yaptığı Türkevi binasında gazetecilere yaptığı açıklamalarda Türk-ABD ilişkileri için şunları söylemişti:

“Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem.”

'Hayra alamet değil' sözü neye alamet?