Erdoğan: Kanal İstanbul'u inadına yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul projesini inadına yapacağız" dedi. Gezi olaylarını işaret eden ve "Bira kutularıyla camilere giren bunlar değil miydi" diye soran Erdoğan, "Tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir" dedi.

Erdoğan: Kanal İstanbul'u inadına yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşuyor.

"Bira kutularıyla camilere giren bunlar değil miydi" diye soran Erdoğan "Bundan sonra da ola ki böyle bir yola (Gezi olayları) tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir" dedi.

Kanal İstanbul projesinin hazırlıklarında sona gelindiğini söyleyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı. Diğer adımları için gerekli çalışmaları da başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız. İnadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, İstanbul bir başka şehir olacak bunu da görecekler. Alıştıracağız, buna da alışacaklar" dedi.

1994 RUHU

Erdoğan, "1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul'a il başkanı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan yeni anayasayla ilgili de "Yeni sivil bir anayasayı milletimizle birlikte hazırlayarak hem bu ülkeyi darbe dönemi anayasası ile yönetilme ayıbından kurtaracak hem de 2053 vizyonumuzun rehberine kavuşmuş olacağız" ifadelerini kullandı.