Erdoğan, Kazakistan Başbakanı ile buluştu: ‘Türk Devletleri Teşkilatı’ önerisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bektenov bölgesel ve küresel konuları görüştü. Erdoğan, görüşmede, Kazakistan ile başta savunma sanayi olmak üzere terörle mücadele, ekonomi ve diğer alanlarda ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurgularken, Gazze konusunda da Türk Devletleri Teşkilatı'nın daha kapsamlı işbirliği yapabileceğini belirtti.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Başbakanı Oljas Bektenov’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye ile Kazakistan ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ile İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bölgedeki son durum ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail yönetiminin kendi siyasi gelecekleri adına çatışmaları tüm bölgeye yaymak için çalıştığını, önceliğin acil ve kalıcı ateşkesin sağlanması olduğunu, Gazze’deki sivillere insani yardım ulaştırılması için Türk Devletleri Teşkilatı’nın daha kapsamlı işbirliği yapabileceğini belirtti.

Erdoğan, Kazakistan ile başta savunma sanayi olmak üzere terörle mücadele, ekonomi ve diğer alanlarda ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Erdoğan, Kazakistan Başbakanı ile buluştu: ‘Türk Devletleri Teşkilatı’ önerisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Türk dünyasındaki Türkler, Türklerin sorunlarını dertlerini çözdüler bitirdiler, refaha ulaştılar, sıra geldi Türk olmayanların sorunlarıyla ilgilenmeye…

  2. Basbug oldun basimiza. Andimizi yasaklatan adamdan inciler.

  3. Gecti borun bazari reyiz. Ayrica, sen Turk degilsin ki, Turk vatandasisin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!