Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanıyla aşure yedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem ayının 10. gününde Pendik'te bulunan Ali Baba Sultan Cemevi'nde Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'dişçi' eski danışma Ali Arif Özzeybek'le aşure yedi.

featured

VERYANSIN TV/AJANSLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik’teki Ali Baba Cemevi’nde muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programına katıldı.

Erdoğan, “Bu matemde Hüseyin’e ağlayanların iç aleminde hüzünden başka bir şey yoktur. Hazreti Peygamber, ‘Allah’ı sizi rızıklandırdığı için sevin, beni Allah’ı sevdiğiniz için, Ehlibeytimi de beni sevdiğiniz için sevin.’ buyurmuştur. Ehlibeyt’i sevmek demek adalet ve hakkaniyet, hak ve hakikat konusunda çok daha titiz olmak demektir. Bu inanç ve azimle geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en önemli adımını atarak, Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığını kurduk.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ziyaretinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘dişçi’ eski danışmanı Ali Arif Özzeybek, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de eşlik etti.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİM?

Özzeyybek’i ilk olarak 2002’de Süleyman Demirel’e yakınlığı ile bilinen Mehmet Ali Bayar’ın Genel Başkan seçildiği Demokratik Türkiye Partisi (DTP) kongresinde Genel İdare Kurulu üyesi olarak görüyoruz. Aslen Ankara Beypazarı Karaşarlı ve Alevi kökenli olan Özzeybek, uzun süre birçok sağ partide görev aldıktan sonra CHP’ye geçti. Peki süreç nasıl işledi?

PARTİ TURLARI

Diş hekimi Ali Arif Özzeybek, 2006-2007 yıllarında ANAP MYK üyesiydi.

2009 senesinde ise ANAP’tan beklediğini bulamayan Özzeybek, bu kez soluğu AKP’den ayrılan Abdüllatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi’nde aldı. Özzeybek bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kara kutusu konumunda olan Bülent Kuşoğlu ile birlikte Türkiye Partisi Kurucular Kurulu üyesi olmuştu.

CHP PM ÜYESİ OLDU

Yakın bir zaman sonra eski CHP lideri Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpasıyla partinin başına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçmişti. Bu değişim sonrası hem Kuşoğlu hem de Özzeybek CHP’ye geçti ve olağanüstü yapılan kurultay sonrasında, Özzeybek CHP Parti Meclisi üyesi oldu.

CHP BAŞDANIŞMANI YAPILDI

CHP’lilerin şaşkınlıkla ‘Kim bu Özzeybek’ diye merak ettiği sağdan gelen Alevi kökenli siyasetçi 2011’de de CHP Ankara 2. bölge 9. sıradan milletvekili adayı oldu. Özzeybek, Ankara 2. bölgeden 4 milletvekili çıkan CHP’deki yerini beğenmedi. Parti Meclisi üyesi de seçilemeyen Özzeybek, Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Başdanışmanı yapıldı. Bu süre zarfında da CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Özzeybek’in Tunalı Hilmi Caddesi’nde Aynalı Pasaj’daki muayenehanesine birkaç kez diş tedavisi için gittiği biliniyor.

Özzeybek’in 2014 yerel seçimleri öncesi, bu kez de Çankaya Belediye Başkan aday adayı olduğu ama kendisi aday gösterilmeyince kırgınlık yaşadığı gelen bilgiler arasında.

‘GÜLERCE’NİN ELÇİSİ GİBİYDİ’

Özzeybek’le ilgili en çarpıcı bilgi ise Hüseyin Gülerce ile yakınlıkları. Zaman Gazetesi başyazarlarından olan ve terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile yıllar önce yakın ilişkileri bulunan, bugün ise AKP’yi destekleyen Hüseyin Gülerce’ye ‘ağabey’ diye hitap ettiği öğrenilen Özzeybek’in Gülerce ile çok yakın temasta olduğu öğrenildi.

Özzeybek’in CHP Genel Başkan Başdanışmanı görevindeyken Gülerce ile cep telefonundan düzenli olarak görüştüğü, bilgi alışverişinde bulunduğu bunları da Kemal Kılıçdaroğlu’na aktardığı, Kılıçdaroğlu’ndan da gelen geri bildirimleri Gülerce üzerinden Pensilvanya’ya ilettiği iddia edildi.

Veryansın TV’nin görüştüğü Özzeybek’i yakından tanıyan kaynaklar, “Özzeybek, CHP içinde Gülerce’nin elçisi gibi çalıştı ve defalarca buna şahit olduk” ifadelerini kullandı.

CHP içinde tepkilerin de oluştuğu öğrenilen danışman atamasında bazı CHP’lilerin, Özzeybek ile ilgili, ‘Diş işlerinden sorumlu baş danışman’ diye espri yaptıkları öğrenildi.

SOYLU’NUN DANIŞMANI

2011’den 2018 yılına kadar Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapan ve Kılıçdaroğlu ile fotoğrafı bulunan Diş Hekimi Ali Arif Özzeybek, 2018 yılında CHP’den istifa ederek AKP’ye katılmıştı. AKP’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine yedekten seçilen Ali Arif Özzeybek aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olmuştu.

KÜLTÜR VE CEMEVİ BAŞKANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na atanan isim Özzeybek olmuştu.

VERYANSIN TV PORTRESİNE IŞIK TUTMUŞTU

Veryansın Tv, Ali Arif Özzeybek hakkında çok çarpıcı bilgiler yayımlamıştı.

İşte Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay’ın Özzeybek hakkındaki köşe yazısı ve ‘Bâb-ı Âli Kılıcı’ serisinde ele aldığı videosu

 

 

 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanıyla aşure yedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!