Erdoğan, muhalefete Ahmet Kaya şarkısıyla yüklendi: Nereden baksan ahmakça

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mardin mitinginde konuştu. Ahmet Kaya'nın şarkısıyla muhalefete yüklenen Erdoğan, "Tutarsızlık, siyasi ahlasızlık bunların adeta paçasından akıyor. Bunları görünce akla 'nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça' şarkı sözleri geliyor" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mardin mitinginde açıklamalarda bulundu.

CHP’ye ‘kent uzlaşısı’ üzerinden yüklenen Erdoğan, “Karşı tarafa bakıyorsunuz ortada ne şeffaflık var ne milli iradeye saygı var. Kent uzlaşısı uydurdular. Kimin eli kimin cebinde belli değil” dedi.

Filistin konusunda muhalefeti eleştiren Erdoğan, “Her kim bu milletin Gazze ve Filistin davasındaki desteğini sorguluyorsa kendi milletine hakaret ediyor demektir. Bu asılsız ithamların AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndan oy koparmak için dillendirilmesi utanç vericidir. Filistin konusunda kimse bize ders vermez” ifadelerini kullandı.

‘FİLİSTİN KONUSUNDA BİZE DERS VEREMEZLER’

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Gazze başta olmak üzere etrafımızdaki çatışmalar sebebiyle bu ramazana buruk girdik. Türkiye olarak Filistin’e en çok destek veren, İsrail’ en sert tepkiyi gösteren ülkelerden biriyiz. Bugüne kadar 200’den fazla kanser hastası ve yaralıyı ülkemize getirdik. İçimizdeki cahiller bilmese de Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu mazlum Filistinli kardeşlerim çok iyi biliyor. Eğer kim bu milletin Gazze gayretini sorguluyorsa açıkça kendi insanına hakaret ediyor demektir. ‘Hamas terör örgütüdür’ diyen CHP’nin listelerinden Meclis’e girenler Filistin konusunda bize ders veremezler. Dış politikada nasılsa iç siyasette de bizim duruşumuz, tavrımız nettir.

‘İNSANIMIZA KARŞI DAİMA DÜRÜST OLDUK’

21 yıldır emanetini taşıdığımız aziz milletimize asla yalan söylemedik, insanımıza karşı daima dürüst olduk. Cumhur İttifakı’nda da bu ilkemiz değişmedi. Nerede ittifak ettiğimizi, nerede kendi adayımızla seçime girdiğimizi herkes biliyor. Bir de karşı tarafa bakıyorsunuz ortada ne şeffaflık var, ne dürüstlük var. Kent uzlaşısı diye bir şey uydurdular, kimin eli kimin cebinde belli değil. Belediyeleri DEM’le beraber yürütülecekler, DEM’siz yürütülecekler diye ikiye ayırmışlar.

‘NEREDEN BAKSAN AHMAKÇA’

Ortada siyasi ahlak namına, dürüstlük namına hiçbir şey yok. Tutarsızlık, siyasi ahlasızlık bunların adeta paçasından akıyor. Bunları görünce akla ‘nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça’ şarkı sözleri geliyor.

‘CHP KARŞISINDA ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR’

Madalyonun öbür tarafında da tablo aynı. Kürtleri istismar edenler tek cümle duymuyor. Seçmenini savunamayacak kadar acziyet içindeler. Türkiye, tek faşizminin en ilkel hallerine şahit oluyor. Söz konusu CHP olunca kuyruklarını kıstırıp olay yerinden kaçmayı tercih ettiler. Her türlü demokrasi atılımına karşı çıkanlar bunlar değil miydi? Sessiz devrim gerçekleştiren bize karşı çıkan bunlar değil miydi? Aramızı bozmaya çalışanlar bunlar değil miydi? Şimdi CHP karşısında üç maymunu oynuyorlar.

‘BİZE HİZMETKARLIK YAKIŞIR’

Bizim ne 30 yıllık belediyecilik geçmişimizde ne de 21 yıllık iktidarımızda oy tercihinden ötürü vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Herkese hizmet etmek görevimizdir. Bizi sevsin sevmesin herkesin hizmetkarıyız. Bize efendilik yakışmaz, bize hizmetkarlık yakışır. Bizde oy tercihinden dolayı vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Bize oy versin ya da vermesin 85 milyonun hizmetkarıyız.”

Erdoğan, muhalefete Ahmet Kaya şarkısıyla yüklendi: Nereden baksan ahmakça

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. hamas’a laf etmeyip israile gorunurden dokunmak, veya hamas’a laf edip, israile gorunurden dokunmak arasinda bir fark yok. Ticaretiniz batsin. Hamas bir teror orgudutur. israil de terorist bir devlettir. Sizin ne oldugunuzu da suphesiz Allah biliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!