Erdoğan, sel mağdurlarına çay attı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 kişinin hayatını kaybettiği sel ve heyelan felaketiyle sarsılan Rize’de vatandaşlara çay attı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 'Geçmiş olsun ziyaretinde çay dağıtımı tam bir akıl tutulması' yorumunda bulundu.

Erdoğan, sel mağdurlarına çay attı

Sel felaketinin ardından incelemelerde bulunmak üzere bugün Rize’nin Güneysu ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmanın ardından mitinge katılan vatandaşlara otobüsten çay attı. 

CHP'Lİ VEKİL: TAM BİR AKIL TUTULMASI

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Erdoğan'ın sel felaketi yaşanan Rize'de çay dağıtmasına tepki gösterdi. Bülbül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Şaşırmamak gerek!! Partili Cumhurbaşkanının geçmiş olsun ziyaretinde çay dağıtımı tam bir akıl tutulması! Selde yakınlarını, evlerini, ocaklarını kaybeden yurttaşa ‘çay fırlatmak’ tam da Tek adam rejiminde Erdoğan’ın fıtratında olan şey." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN RİZE'DEKİ KONUŞMASI

Erdoğan, konuşmasında Rize’deki afette, 665 yapının taşkın riski altında olduğunun tespit edildiğini ve kentte 550 yeni konut inşası yapılacağı duyurdu. Erdoğan ayrıca, “Allah, dünyayı bir ölçü ve denge üzerine yaratmıştır. Bu ilahı ölçü korundukça insan esenlik ve huzur bulur. Bu dengenin kaybolması durumunda ise felaketler ve sıkıntılar kaçınılmaz olur. Denge bozulunca rahmet olarak gördüğümüz yağmur, tabiat için bir afete dönüşür. Son yıllarda artan küresel ısınmayla beraber dünyadaki bu ilahi dengenin bozulmaya başladığına şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.