Erdoğan: ‘Sen kim Abdülhamit’e dil uzatmak kim?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da düzenlenen "Gençlik Şöleni" öncesi toplananlara seslendi. Erdoğan, Akşener'in "Hürriyet" sloganı üzerinden Abdülhamid'e saldırıdığını iddia ederek 'Meral Hanım sen kim Abdülhamit'e dil uzatmak kim?' dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen ‘Bir Gençlik Şöleni’ programında açıklamalarda bulundu. Farklı şehirlerden getirilen gençler, AKP mitingine dönüşen etkinlikte buluştu. “Son 20 yılda olduğu gibi 2023’e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz” diyen Erdoğan, “Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur” ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir başka çoşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tarımın, bereketin şehri Adana’yı biz bir başka seviyoruz. Hep en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin. Son 20 yılda aramıza kimsenin girmesine izin vermedik. Başbakanlığımızdan itibaren sadece sıkıntıları değil mutluluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan netice ne olursa olsun, ayrım yapmadan şehirlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik mesajları veriyoruz.

‘KÜRESEL GÜÇLERİN HESAPLARINA PEŞKEŞ ÇEKECEK EVLADIMIZ YOKTUR’

Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız. Bugün buraya sadece kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara net mesaj vermeye geldik. Türkiye’nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız. İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu gibi 2023’e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz. Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur.

ABDÜLHAMİD’İ SAVUNDU

“Bana sizler gibi yol arkadaşları, sizler gibi imanlı yol arkadaşları verdiği için rabbime ham ediyorum.

Siz Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak, değiştirecek gençliksiniz. Varsın birileri Gezi olaylarını Abdülhamit’in devrilişine benzetsin.

Sultan Abdülhamit’e dil uzatan hanımefendiye şunu sormak lazım: Osmanlı’yı bir karış toprak kaybetmeden yöneten Abdülhamit’e dil uzatmak haddini aşmaktır ve bu millet haddini bildirecektir. Meral Hanım sen kim Abdülhamit’e dil uzatmak kim? O 6’lı masada 3 kişi var. İsmini vermeyeyim. Abdülhamit’e laf söyletmezlerdi neden şimdi ağızlarını açmıyorlar.”

__

*Veryasnın TV Notu: Abdülhamid, 33 yıllık saltanat döneminde Osmanlı; Tunus, Mısır, Kıbrıs, Sırbıstan, Karadağ ve Romanya olmak üzere 1 milyon 592 bin 806 kilometre kare toprak kaybetti. Yani bugünkü Türkiye’nin yaklaşık iki katı.

Erdoğan: ‘Sen kim Abdülhamit’e dil uzatmak kim?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 1 ay önce

  Tarih öğretmeni püsküllü olan öğrenci

 2. 1 ay önce

  Her şey bir yana. Kazandığı savaştan sonra toprak kaybetmek gibi bir özelliği var Abdülhamit’in. 1897 Osmanlı-Yunan savaşını kazanan Osmanlı masa başında Teselya’yı kaybederek tarihe geçti.

 3. 1 ay önce

  “Abdülhamid, 33 yıllık saltanat döneminde Osmanlı; Tunus, Mısır, Kıbrıs, Sırbıstan, Karadağ ve Romanya olmak üzere 1 milyon 592 bin 806 kilometre kare toprak kaybetti. Yani bugünkü Türkiye’nin yaklaşık iki katı.” iNSAF DİYORUM YA HU! Aptal mıyız biz?

 4. 1 ay önce

  20 yıllık AKP enkazı, çıkarı olmadan akpyi destekleyen millet tarafından görülüyor ve bu sağ secmen iyi partiye güçlü akıyor. Kemal beyin oyu + hdp desteği % 36 gecmez. Dengeyi iyi parti bozuyor, bunu Erdoğan cok iyi biliyor… Meral hanıma salvoların kaynağı burası… AKP gitsin iyi olur, suca bulaşan varsa hesap verir en azından..

  Cevapla
 5. 1 ay önce

  Veryansintv notu olarak en alta gerçekleri yazmak iyi olmuş, bilmeyenler,aldananlar belki okur da gerçekleri miting meydanlarında değil kitaplarda bulurlar

 6. 1 ay önce

  Hata.Düzeltelim.Abdülhamit sayesinde olanlar;İsrail terör devletinin tohumlarının kendi toprağımız Batı Türk Cihan Devleti (Osmanlı) arazisinde atılması,Kıbrıs’a İngiliz vampirinin çökmesi,petrolün önemiyle Musul Kerkük Türk yurduna İngiliz’in yerleşmesi,donanmanın külliyen çürütülmesi,siyonist tefeci parasının Rotşild denen hırsızla toprağımıza kurumsal olarak yerleşmesi,Türk düşmanı araplaşmış dinci işbirlikçinin devletimizin kılcal damarlarına tam olarak yerleşmesi,iflas etmiş Krupp,Thysienn gibi Alman firmalarına gereksiz sipariş ve devasa kazık yiyerek hayat verme,2 milyon (yaklaşık) metrekare mübarek Batı Türk Cihan Devleti’nden toprak kaybı,Anadolu Türk’ünün açlıktan ve savaştan dibinin çıkması,Fatih Sultan Mehmet Dede’mizin Balkan’a yerleştirdiği ve 5 milyona ulaşan Türk’ün soykırımla sürülmesinin siyasi altyapı hareketlerine kayıtsızlık.Bunlar nesnel gerçek.Hakikat.Ha seveceksin?Sev tabi ama hakikatle bir beraber.

  • 1 ay önce

   Deve, unuttun herhalde, Ruslarin Yesilkoye diktikleri zafer aniti , alkol fabrikalarinin acilmasi, duyunu umumiye ve nice kepazelik yerlerinin ilk defa acilmasi… Bunlar da onun doneminde oldu

 7. 1 ay önce

  İzninizle bir not daha eklemek isterim.Türk’ün debriyajını sıyırtırsan olacaklar açısından ders gibidir.Abdülhamit,devrimden sonra Selanik Selatini Köşk’üne sürülür.Ama İstanbul’da (O zamanın başkenti) hazine bomboştur.İttihat Terakki gider Abdülhamit’in önüne A-4 (öyle diyelim anlaşılsın) kağıdı koyar.Yaz bakalım denir.Deutsche Bank’taki kişisel hesabımın tamamını çekeceğim.Yazar imzalar şahsi hesabındaki milyonlar (o zamanki milyonlar) (aslen halkın serveti de işte yersen şahsi hesap) getirilir ve Batı Cihan Türk Devleti (Osmanlı) kasasına konur.Geçmişini bilen geleceğini inşa eder.Akıl bilim mantık ile biliyorsan tabi ki.Yoksa ye şamarı şükür de arap gibi.Mütemadiyen!

 8. 1 ay önce

  Ayrıca Donanmayı haliçten çıkarmayıp çürüttü.Neden bir kahraman gibi görüldüğünü anlamıyorum

  • 1 ay önce

   Bir insan kendi sarayını bombalar diye donanmayı nasıl etkisizleştirir?

 9. 1 ay önce

  Tarih bilmeyenler bir milli güvenlik sorunudur

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!