Erdoğan tarihini açıkladı: Putin Türkiye’ye geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen iftar programında, "Cuma günü sayın Zelenskiy'i misafir ettik. Seçimlerden sonra da Putin'i ağırlayacağız" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde “Büyükelçiler ile İftar” programında konuştu.

Gündeminde İsrail’in Gazze’deki katliamları ve Ukrayna’da devam eden Rusya-Ukrayna savaşı olan Erdoğan, seçimlerden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.

Edoğan şu ifadeleri kullandı:

“Ramazan’ı maalesef Gazze başta olmak üzere yakın çevremizde yaşanan hadiseler nedeniyle bu sene buruk karşıladık. Gönül coğrafyamızda acıların, gözyaşlarının devam etmesi nedeniyle gerçekten üzüntü içerisindeyiz.

5 aydır süren İsrail saldırılarında 32 bin kardeşimiz şehit oldu. 73 bin Filistinli yaralandı. İsrail 7 Ekim öncesinde 17 sene boyunca uyguladığı ablukayla zaten Gazze’yi açık hava hapishanesine çevirmişti.

İsrail’in vahşi saldırıları sonucunda Gazze, dünyanın en büyük çocuk ve kadın mezarlığına dönüştü. Biz böyle konuşunca Netanyahu ve cinayet şebekesi rahatsız oluyor. Her yolu denediler ama Tayyip Erdoğan’ın hakkı ve hakikati haykırmasına asla engel olamadılar.

Katile katil demekten bizi alıkoyamazlar. İsrailli yöneticiler, soykırım gerçeğini saklamaya çalışmak yerine Gazze’de ölen bebeklerin hesabını versin. Bir miktar un, bir ekmek alabilmek için sıra bekleyen sivilleri katledenlerin bize söyleyecek sözü olamaz. İsrail katil ve faşist olduğu gerçeğini artık gizleyemez. Kimseyi dinelmeyen İsrail savaş suçlarını pervasızca sürdürüyor. İsrail 1 asırdır şımartılmanın faturasını sadece Filistin halkına ödetmiyor. Bu fatura uluslararası kurumlara da ödetiliyor. Netanyahu ve suç ortaklarına bu gücü veren, İsrail’e destek verenlerin ikircikli politikalarıdır. Gazze’ye yönelik saldırılara devam ederken mevcut yardımın yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz.

PUTİN SEÇİMLERDEN SONRA GELECEK

Cuma günü Ukrayna Devlet Başkanı sayın Zelenskiy’i İstanbul’da misafir ettik. Seçimlerden sonra da Rusya Devlet Başkanı sayın Putin’i ağırlayacağız. Karadenizde sehir sefer güvenliğinin yeniden tesis etmek ve tahıl ticaretinin güvenli şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla çalışıyoruz.

Bölgede çatışmaları kızıştıracak NATO’ya da sirayet etmesine sebep olacak her türlü adımdan uzak durulması gerektiği inancındayız. Savaşın kazanını barışın kaybedeni olmayacağı düsturuyla Rusya Ukrayna arasında barışın tesisi için gayretlerimizi devam ettiriyoruz.”

Erdoğan tarihini açıkladı: Putin Türkiye’ye geliyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!