Erdoğan: Ronaldo’yu harcadılar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü." dedi.

featured

Erdoğan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü’ndeki “İlk Oyum AKParti’ye İlk Oyum Erdoğan’a Programı”nda konuştu.

Erdoğan, gelecek seçimlerde, Türkiye’yi, terörle mücadeleden dış politikaya, Türk dünyasıyla tüm ilişkilerden Filistin ve Kıbrıs davasına kadar her alanda birbirine taban tabana zıt yol ayrımlarının beklediğini belirterek şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde Türkiye’nin bir numaralı sorunu terördü. Şimdi terör kaldı mı? Cudi’yi çökerttik mi? Gabar’ı çökerttik mi? Tendürek’i çökerttik mi? Bestler Deresi’ni çökerttik mi? Biz onların inlerine gireceğiz dedik. Girdik mi? Ama birileri de Suriye’nin kuzeyine gidip, orada turistik seyahat yapacakmış. Onlar terörle böyle mücadele ediyor, biz ise inlerine girerek ediyoruz. Farkımız bu.” diye konuştu.

Altılı masayı da eleştiren Erdoğan “Her türlü ayak oyununun çevrildiği, fitnenin, fesadın, entrikanın kol gezdiği bu garip birliktelikten ne ülkeye ne millete ne gençlerimize hiçbir hayır gelmeyeceği anlaşılmıştır. Şayet solukları yetip de o vakte kadar ayakta kalabilirlerse 2023 seçimleri, eski Türkiye bakiyesi bu arkaik ekibin siyaset sahnesinden silinmesine de vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası final maçına ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, maçtan sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Arjantin’in iyi oynayarak kazandığını ve bu yüzden üzülmemesi gerektiğini söylediğini belirtti.

Erdoğan, “Penaltılarda Arjantin gerçekten muhteşemdi fakat Messi o yaşına rağmen… Yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor, yaş 23, Messi 34 ve her iki tarafı çevirmede Messi’nin tecrübesi ağırlığını koydu. Arjantin’de böylece 30 yıldan sonra Dünya Kupası’nı almış oldu. Hayırlı olsun diyeceğiz, darısı başımıza.” değerlendirmesinde bulundu.

‘RONALDO’YU HARCADILAR’

Messi ve Ronaldo’yu karşılaştırması istenen Erdoğan, iki futbolcuyu kıyaslayamayacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Ronaldo’yu harcadılar. Ronaldo’ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü. Orada Ronaldo ile Messi’yi kıyaslamak yerine artık öyle veya böyle Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan’a gidiyor. Filistin davasına sahip çıkan birisidir Ronaldo. Şimdi artık gelecekle ilgili Mbappe, gelecekte o var.”

Erdoğan: Ronaldo’yu harcadılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 ay önce

  Emekli Amiralimizi fetö cüle içeri attı. kin tuttu çıkartmadı. şimdi de Adalet bakanı eğer bakansa söylediklerine bak.. sırf Savunma sanayi için oy vereecktim. fakat tiksindim artık oy moy vermeyeceğim…

  Cevapla
 2. 1 ay önce

  Bu kadar da olur mu? diyorsun, olur olur… Akapenin mottosu “Savaşta her türlü hile azizdir”. Bunlar cumhuriyetle, daha doğrusu bindikleri dalla savaşıyorlar ve her şey, ama her şey… her türlü söylem, eylem, iftira, yalan, zulüm mübah.

  Cevapla
 3. 1 ay önce

  herseyden de anlarsin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!