Erdoğan virüslere karşı nasıl önlem aldığını açıkladı

Koronavirüsle ilgili açıklama yapan Erdoğan, 'Sizin virüslere karşı özel bir önleminiz var mı?' sorusuna, 'Ben her sabah bir kaşık dut pekmezi yerim' yanıtını verdi.

Erdoğan virüslere karşı nasıl önlem aldığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna dönüşü uçakta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs ile ilgili tedbirler neler olacak? Bundan sonra bu tür salgın hastalıklara karşı Türkiye’nin önlemleri neler olacak? Sizin virüse/virüslere karşı özel bir tedbiriniz var mı?” sorusuna yanıt verdi.

Koronavirüs nedeniyle Çin’den getirtilen 61 Türk vatandaşıyla ilgili konuşan Erdoğan ,”Biz ilk işimiz olarak dedik ki bu kadar insan Çin’de sıkıntıyı yaşıyor, orada bizim vatandaşlarımız da var, onları bir defa kurtaralım. Şimdi arkadaşlarıma dedim ki: Biz 20 yıl önce böyle bir uçağı Çin’e gönderebilir miydik? Veya böyle bir uçağımız var mıydı?”dedi.

Erdoğan vücudunu nasıl zinde tuttuğunu şu sözlerle aktardı: “Ama benim bir tavsiyem var. Bunu sağlıkçılar da söylüyor. Yine de üşütmeyin. Aman ateşe falan dikkat edin. Tabi bunlar belirtileri. Hepsinden öte kendinize güvenin. Gıdalarınıza dikkat edin. Bizim özel bazı tedbirimiz var mı derseniz, öyle bir tedbir inanın yok. Vücudu güçlü tutacağız. Bizim bazı arkadaşlar sağ olsunlar ara sıra dut pekmezi gönderirler. Ben her sabah bir kaşık dut pekmezi alırım. Çünkü kan yapar. Ağırlıklı olarak Erzurum’dan.”