Erdoğan ‘Yahudiler Birliği’yle görüştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD'de 'Siyonizme karşı Yahudiler Birliği' heyetini kabul etti. Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik hazır bulundu. Görüşme yaklaşık yarım saat sürdü.

Erdoğan ‘Yahudiler Birliği’yle görüştü

BM toplantısı için önceki gün ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Siyonizme karşı Yahudiler Birliği’ heyetini kabul etti. Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik hazır bulundu. Görüşme yaklaşık yarım saat sürdü.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74’üncü Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere geldiği ABD’de, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince Hilton Midtown Otel’de düzenlenen etkinlikte ABD’deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla bir araya geldi.

Erdoğan, FETÖ’nün iadesi ile ilgili olarak temaslarda bulunulduğunun altını çizdi ve FETÖ’nün ABD’deki faaliyetlerinin tamamen bitirilmesi konusunda gerekli adımların atıldığını ifade etti. FETÖ terör örgütünün ciddiyetinin dünyada tam olarak anlaşılmadığını ifade ederek şunları söyledi:

15 Temmuz gecesi 251 insanımızı şehit eden bu terör örgütünün maskesini tüm dünyada indireceğiz.
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolusluğu’nda vahşice katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ve Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi hakkında konuşan Erdoğan, “Birileri istemese de Cemal Kaşıkçı’nın, Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’nin hakkını aramaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasında Netanyahu’nun küstah seçim vaatleriyle tekrardan gündeme gelen Kudüs’ün ilhakıyla alakaları olarak ise Erdoğan “Hiçbir güç hiçbir tehdit bizi Filistin’in, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif’in hukukunu korumaktan alıkoyamaz” dedi.

Menfaatlerini koruma uğruna terör örgütlerini tırlar dolusu silaha boğanların dökülen her Müslüman kanında payının olduğunu ifade eden Erdoğan, “Emperyalistlere taşeronluk yapan örgütlerin hayatını kararttığı insanlar bizim kardeşlerimizdir. Bizim Müslümanlar olarak başka din mensuplarıyla bir arada, barış içinde yaşama problemimiz yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır” dedi.