Erdoğan, yandaş medyanın 'FETÖ'cü' ilan ettiği o bakanla neden görüştü, ne konuştu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan neden eski Bakan Suat Kılıç ile görüştü? 

Erdoğan, yandaş medyanın 'FETÖ'cü' ilan ettiği o bakanla neden görüştü, ne konuştu?

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanlığında dün kimsenin dikkat çekmediği bir görüşme yapıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ı makamında ağırladı. Görüşmeyi Suat Kılıç sosyal medya hesabında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hüsnükabulleri için teşekkür ederim. Yol uzun, yük ağır. Allah, yar ve yardımcısı olsun...” sözleriyle ve bir fotoğrafla paylaştı. 

Ancak bu görüşme birçok kişinin dikkatinden kaçmış olacak ki, uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan eski bakanın neden bu ziyareti gerçekleştirdiğini çok az kişi sordu. 
Şimdi biz soralım, Suat Kılıç ne oldu da görüştü Erdoğan ile ya da soruyu tersten sorarsak, Erdoğan nasıl oldu da Suat Kılıç’ı Külliye’ye davet etti. Ve ikili ne konuştu? 

AKP’LİLER ANLAM VEREMİYOR?

Veryansın Tv’nin AKP kulislerinden edindiği bilgilere göre, birçok AKP’linin bu görüşmeye anlam veremediği, uzun zamandır sessiz kalan bir bakanın ve FETÖ şüphesiyle AKP’den uzaklaşmış bir bakanın yeniden sahneye çıkmasından tedirgin oldukları öğrenildi. 

ERDOĞAN SUAT KILIÇ’I TOKATLADI İDDİASI

Suat Kılıç’ın bakanlık yaptığı döneme ilişkin akılda kalan en önemli iddialardan birisi “tokat” iddiası. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başbakan iken, Suat Kılıç’a bir olay sonrası sinirlendiği ve tokat attığı iddia edilmiş bu olay yalanlanmamıştı. Kendisine bu soru sorulduğunda Suat Kılıç, “Bunlar lüzumsuz” yanıtını vermişti. 

YENİ ŞAFAK: FETÖ ADINA TEHDİT EDEN BAKAN SUAT KILIÇ

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara’da bir bakanın FETÖ’cü olduğu konuşulmuş, bu kişinin Suat Kılıç olduğu iddia edilmişti. Ancak konu arka plana itilmişti. Ta ki, 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Yusuf Tekin’in bir konferansta yaptığı çarpıcı açıklamalardan sonra konu bir kez daha gündeme gelmişti. 

‘FETULLAH GÜLEN ADINA BİR BAKAN BENİ TEHDİT ETTİ’

Yusuf Çelik Trabzon’da katıldığı bir konferansta şunları söylemişti:
“Milli Eğitim Bakanlığında 2013 yılında göreve gelir gelmez, tehdit edildim. Bu tekelleşmenin, ülkenin bağımsızlığına, ülkenin geleceğine ciddi bir ihanet olduğunu alenen söylediğim için, bu ülkenin çocuklarını, gençlerini, dershaneler üzerinden devşirip beyinlerini yıkayarak yabancılaştırdıklarını, alenen söylediğim için 2013 yılı Ocak ayından itibaren bu anlamda şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım. Ve çok açık bir biçimde çok üst düzey bir kişi bir bakan tarafından, 2013 yılında 'Fetullah Hoca'nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz' bunu arkadaşlar bakın, bir Bakan söyledi."

SUAT KILIÇ YALANLADI

Yeni Şafak bu açıklamaların üstüne gitti ve Ocak 2017’de Yusuf Tekin’i tehdit eden bakanın Suat Kılıç olduğunun ortaya çıktığını yazdı. Kılıç’ın ise bu habere tepkisi sert oldu. Kılıç, haberin gerçek dışı bir iftira olduğunu, kendisinin hedefe konulduğunu söylemişti.

FETÖ’CÜ ESKİ SAVCI: SUAT KILIÇ CEMAATE TAHSİS ETTİĞİ EVİNDE BİRLİKTE KALDIK

Yeni Şafak’ın bu haberlerinin ardından çok çarpıcı bir ifade ortaya çıkmıştı. 
Denizli savcısıyken FETÖ'den tutuklanan F.B., hukuk fakültesi 4. sınıfta okurken eski bakan Suat Kılıç'ın Ankara'daki evinde kaldıklarını ve Kılıç'ın burayı cemaate tahsis ettiğini iddia etmişti.
Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, 2014'te yapılan HSYK seçimlerinden önce 'İdris' kod adlı örgüt imamının kendisine ByLock yüklü tablet verdiğini ve buradan konuştuklarını anlatan F.B., ifadesinde özetle şunları söylemişti: 
"Fethiye İmam Hatip Lisesi'nde okuduğum 1990'lı yıllarda FETÖ'nün yurtlarında kaldım. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandıktan sonra da örgütün evlerinde kaldım. 4. sınıftayken eski bakanlardan Suat Kılıç'ın kiralık bir evi vardı. Bunu cemaate tahsis etti. Onunla birlikte aynı evde kaldık. O dönem zaman zaman Dünya Radyosu'nda program yapardı. O dönem evlerde Fethullah Gülen'in vaazları dinleniyordu.”

SUAT KILIÇ, ERDOĞAN’A NE SÖYLEDİ?

Suat Kılıç’ın bakanlık yaptığı dönemde bakanlığa aldığı birçok kişinin KHK’dan atılmış olması da o dönemde gündeme gelmişti. 
Şimdi tüm bunlar varken ve bu soruların cevabı henüz verilmemişken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan neden eski Bakan Suat Kılıç ile görüştü? 
Suat Kılıç, Erdoğan’a ne söyledi?