Erdoğan'a 'diktatör bozuntusu' diyen Özgür Özel'e AKP'den '5. kol' suçlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör bozuntusu" diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e AKP'den "5. kol faaliyeti" suçlaması geldi. "5. kol faaliyeti" yabancı bir devlet adına yapılan "casusluk faaliyeti" olarak tanımlanıyor.

Erdoğan'a 'diktatör bozuntusu' diyen Özgür Özel'e AKP'den '5. kol' suçlaması

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'deki konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için "Diktatör bozuntusu" demişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'den tepki geldi.

Çelik, "Milli irade düşmanı bir şahıs Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' diyerek yine demokrasi sınavından çakmış, faşistlik sınavından geçer not almış. Defalarca seçim kazanmış Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' demek 5'inci kol faaliyetidir. Türkiye düşmanı bütün odakların kara propoganda faaliyetinin merkezinde Cumhurbaşkanımıza 'diktatör' demek var. Milli iradeye düşman bu faaliyeti iyi tanırız. Milletin desteğini alan her siyasetçiye 'diktatör' der bunlar. Bu söz ilk olarak Türkiye’deki seçim sonuçlarından memnun olmayan yabancı odaklarca dolaşıma sokuldu.  Arkasından milletin iradesini beğenmeyenler tarafından iç siyasette aynen kullanılmaya başlandı" dedi.

'SİNEK KÜÇÜK AMA...'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal da "Sinek küçüktür ama mide bulandırır' atasözümüzün tam karşılığı olan kişi; çirkin ve alçak tavrın mide bulandırıyor. Hakaret ettiğin ve çirkinliğini kustuğun lider, beslendiğiniz darbeci vesayetçi yapıları devirdi, birlikte hareket ettiğiniz küresel egemenlere meydan okudu. Peki siz? 18 yıldır çıktınız yenildiniz, çıktınız yenildiniz, çirkefleştiniz. Yine yenileceksiniz! Git pisliğini kusmak için başka bir duvar bul. Bu tür provokasyonlar yerine içinizdeki taciz, tecavüz ve şiddet olayları ile ilgilenin" dedi.

TURAN: ÇOK DA CİDDİYE ALMAYIN

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise "hadsiz Özgür Özel" etiketi ile yaptığı paylaşımda, "Çok da ciddiye almayın! Müptezelin Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 'diktatör' demesi bizim için şereftir" ifadesini kullandı.

MUŞ: PARTİNE BAK

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Özgür Özel'in yaptığı açıklamanın videosunu Twitter hesabından paylaşarak, "Diktatör var' diyebiliyorsan diktatör yoktur. Çünkü diktatörün olduğu yerde diktatör diyebilen yoktur. Ama illa bir diktatör arıyorsan bakacağın yer partindir. Size kapıyı gösteren genel başkanındır. Ha o da diktatör değil; diktatörcük bozuntusudur" dedi.