Erdoğan’a ‘gülme’ videosu izletildi… ‘Şeytani kampanya’

İdlib'de 33 askerin yaşamını yitirdiği saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada gülmesi ve espri yapması tepki çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilerle ilgili ilk kez konuştu.

Erdoğan’a ‘gülme’ videosu izletildi… ‘Şeytani kampanya’

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün AKP Genel Merkezi’nde toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Hürriyet’in aktardığına göre Erdoğan’a geçen hafta sonu düzenlenen toplantıdaki “gülme” videosu izletildi ve konu üzerinde tartışma yapıldı.

Şehit haberlerinin ardından kamuoyunda tartışma yaratan videoyu izlerken sinirlendiği görülen Erdoğan, “Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum. Her tarafı ironik olan bir görüşmeyi ortaya koymak için söylenen bir söz. Bu şeytani bir kampanya. Değerlerimizden uzak bu yaklaşımı hayretler içinde karşılıyorum” diyerek sitem etti.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Erdoğan’ın İdlib’de 36 askerin hayatını kaybettiğini açıkladığı konuşmasında sarf ettiği sözler ve Trump’la olan diyalogunu gülerek anlatması büyük tepki çekmişti. Erdoğan’ın gülerek anlattığı diyalog sırasında Berat Albayrak’ın da kahkaha attığı anlar kameralara yansımıştı.

Görüntüler günlerce sosyal medyanın gündemi olmuştu.