Erdoğan’dan 4 çocuk babasına: Sen talimatımıza uymuşsun

Şehir hastanesi açılışında hasta yakınlarıyla konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir hasta yakınına 'Kaç çocuk var?' diye sordu. '4 çocuk' yanıtını alan Erdoğan, 'Ooo sen talimatımıza uymuşsun. Ama marifet sende değil annede' ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan 4 çocuk babasına: Sen talimatımıza uymuşsun

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni’nde konuştu.

Hastaneye telekonferans yönetimiyle bağlanan Erdoğan hasta yakınlarıyla konuştu. Bir hasta yakınına “Kaç çocuk var?” sorusu yönelten Erdoğan, “4 çocuk” yanıtını alınca, “Ooo sen talimatımıza uymuşsun. Ama marifet sende değil annede” ifadelerini kullandı.

Hastaneyle ilgili de açıklamada bulunan Erdoğan, “Yeni hastanemizin İstanbul’a yakışır bir eser olmasının yanı sıra çevreye duyarlı, depreme dayanıklı olmasını özellikle istedik. Hastane, bina zemininde bulunan 855 adet izolatörle İstanbul’un depreme en hazırlıklı en dayanıklı tesislerinden birisi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Donanımıyla altyapısıyla kendi alanının öncülerinden olan hastanemizde yıllık 3,5 milyon hastanın ayakta, 150 bin hastanın yatarak tedavi görmesini planlıyoruz. Burada kanser cerrahisi başta olmak üzere senede 100 bin ameliyat yapılmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

Dünya genelinde 550 bin insanın hayatına mal olan Kovid-19 salgınının, sağlığın ve sağlık altyapısının önemini bir kez daha gösterdiğini belirten Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Aldığımız tedbirler ve geliştirdiğimiz yöntemler sayesinde salgını en düşük can kaybı oranıyla atlatan ülkeler arasında yer aldık. Salgın tehdidi altındaki hiçbir vatandaşımızı hastane kapısından geri çevirmedik, hiçbir hastanın tedavisini ihmal etmedik. Bu zorlu süreçte 83 milyonun her bir ferdine birinci sınıf sağlık hizmeti sağladık. Koronavirüsle örnek mücadelemiz sağlık turizminde Türkiye’nin önünde yeni bir fırsat penceresi açmıştır. Türkiye’yi üç kıtanın sağlık merkezi yapmakta kararlıyız.”