Erdoğan'dan Afganistan mesajı: Hazırlıklar içindeyiz

İsim vermeden Afganistan'a ilişkin mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başka coğrafyalarda bizimle birlikte yol yürümek isteyen kardeşlerimizin yanlarında yer almanın hazırlıkları içindeyiz' dedi.

Erdoğan'dan Afganistan mesajı: Hazırlıklar içindeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Milli Savunma Üniversitesi Kuvvet Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Karargah Subaylığı ve 3'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni"nde konuştu.

Burada yaptığı konuşmada, "Artık siyasetten ekonomiye her hususta olduğu gibi askeri alanda da yeni bir seviyeye ilerliyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin savunma sanayi teknolojilerinde geçtiğimiz 15-20 yılda katettiği mesafe, tüm dünyanın dikkatle takip ettiği, örnek aldığı bir başarı hikayesidir. Eğer Türkiye güçlüyse, yakın uzak her yerde, zalimlerin zulmü altında inleyen her kardeşimiz için umut vardır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye Afganistan uyarısı: Katlanabilir riskin ötesinde!

İsim vermeden Afganistan'a ilişkin de mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başka coğrafyalarda bizimle birlikte yol yürümek isteyen kardeşlerimizin yanlarında yer almanın hazırlıkları içindeyiz."

Erdoğan "Libya'da hem diplomatik hem askeri alanda gösterdiğimiz başarı, sadece Akdeniz'de değil tüm dünyada kartların yeniden karılmasına yol açmıştır" ifadelerini kullandı.