Erdoğan’dan jimnastikçilere: Madalyaları çaldırmayın ha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya alan jimnastikçileri kabulünde, sporcuları tebrik ederken "madalyaları çaldırmayın" dedi.

Erdoğan’dan jimnastikçilere: Madalyaları çaldırmayın ha

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte dün akşam Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde cimnastikçileri kabul etti. Erdoğan'ın kabul ettiği milli sporcular arasında, Mersin Halka Avrupa Şampiyonu Mersin Takım büyükler Avrupa ikincisi İbrahim Çolak, Mersin Atlama Masası Gençler Avrupa üçüncüsü Bora Tarhan, Kiev 3 Çember 2 Labut Avrupa şampiyonu Duygu Doğan, Azra Akıncı, Peri Berker, Nil Karabina, Eda Asar, Defne Alpaslan ile İrem Ökçün de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen sporcular arasında, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı da yer aldı. 

MADALYALAR İÇİN KASA ÖNERİSİ

Sporcuları esprili bir dille uyaran Erdoğan, “Yalnız madalyaları çaldırtmayın. Geçenlerde öyle bir haber okudum. 40 küsür madalyayı birileri çalmış. Aman dikkat edin. Bakanımıza söyleyelim başarılı arkadaşlara bir kasa hediye ederse... Evlerinde kasaları olduğu zaman işi sağlama almış oluruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Erdoğan, dün kabul ettiği Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya alan jimnastikçilerle ilgili sosyal medyadan "Dün cimnastik dalındaki uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil eden gurur kaynağımız sporcularımızı Külliye'de misafir ettik. Gençliğin gücü ve Türkiye sevgisi bir araya gelince, hem onların hem bizim gözlerimizin içi gülüyor. Başarılarınız daim olsun güzel evlatlarım." paylaşımını yaptı.