Tarih verdi… Erdoğan’dan emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa’da düzenlenen mitingde konuştu.

Emekli maaşlarına ilişkin mesajlar veren Erdoğan, temmuz ayını işaret edip “Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” dedi.

Açıklamasında CHP’ye de yüklenen Erdoğan, “Ülkemizin en büyük muhalefet partisinin içine düştüğü tutarsızlık, savrulma, kirlenmişlik hali gerçekten utanç verici” ifadelerini kullandı.

‘BİZİM BAŞIMIZA BENZER FELAKET GELSE…’

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Gazze’de oluk oluk akan Müslüman kanı karşısında kör sağır kesilen yarın bizim başımıza benzer felaket gelse emin olun aynısını yapacaktır. Rusya ile aramızın açıldığı, terör örgütlerinin sınırımıza dayanmadığı bir dönemde batılı ülkeler güney şehirlerimizde hava savunma sistemlerimizi alıp götürmüşlerdi. O günkü sıkıntıların üstesinden gelmeyi kendi gücümüzle başardık. Suriye’de, Libya’da, Akdeniz’de, Karadeniz’de hangi adımı attıysak karşımızda küresel bir ittifak bulduk. Milletimizle bir olup bütün bu tuzakları birer birer bozduk. Kimi tuzakları 15 Temmuz’da olduğu gibi sokaklarda bertaraf ettik. Her dönemde yeni argümanlar, taktikler devreye giriyor. Hiç şüpheniz olmasın önümüzde bizi yine zorlu süreçler bekliyor. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz uğraşı vatanımızı da elimizde tutmak için de sürdürmek mecburiyetindeyiz.

‘MUHALEFET CENAHINDA KİRLİ PAZARLIKLAR KOL GEZİYOR’

Ülkemiz muhalefetinin anlamadığı hakikat işte budur. Milletimizin çıkarları altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. Bu uğurda FETÖ’ye, PKK’ya emperyalistlere göz kırpmaktan çekinmiyorlar. Muhalefet cenahında her türlü kirli pazarlık kol geziyor. Karanlık ittifak kuruyorlar ama bundan utanıp saklamak için kırk takla atıyorlar. Ülkemizin en büyük muhalefet partisinin içine düştüğü tutarsızlık, savrulma, kirlenmişlik hali gerçekten utanç verici. Valizler, çantalar dolusu dolarlar, avrolar. Bunları saymaya bile yetişemiyorlar. Sayma görüntülerini kimse izah edemiyor. Bize karşı ortalığı ayağa kaldıranlar CHP’ye karşı uslu bir kediye dönüyor.

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN TARİH VERDİ

Yılbaşında asgari ücret ve emekli maaşlarında yüzde 50 artış yaptık. Bir defaya mahsus 5 bin TL ödemede bulunduk. Şimdi de banka promosyonlarını 8-12 bin TL’ye yükseltip emeklilerimize yeni bir imkan sağladık. Önümüzdeki temmuz ayında yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız. Küçük esnafın prim gün sayısındaki adaletsizliği giderecek, önümüzdeki dönemde buna göre adım atacağız. Milletimizin farklı kesimlerine verdiğimiz sözlerin takibini yapıp yerine getireceğiz. Ekonomi programını kararlılıkla sürdürüp fiyat istikrarını sağlamamız lazım. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz. Emeklilerimizi ve çalışanlarımızı hak ettiği refah seviyesne getireceğiz. Dün verdiğimiz sözleri bugün hatırlamıyoruz diye kulak arkası yapmadık. Yapacamayacağımız sözleri asla vermedik. Emeklilikle ile ilgili içimize sinmeyen adımları gelen talepler üzerine hayata geçirmektan kaçınmadık. Emeklilere ara artışın maaliyetini milletimizle paylaşmıştık. Sizin karşınızda atıp tutanlar derdinize derman olamayacaklar.”

Tarih verdi… Erdoğan’dan emekli maaşı açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!