Erdoğan’dan fırça yiyince o tweetleri atmış

Bakan Nebati'nin “Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar” sözlerinin Erdoğan'ı kızdırdığı öne sürüldü. Kabine toplantısındaki eleştirilerin ardından Nebati'nin “düzeltme” tweeti attığı iddia edildi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AKP’nin Kızılcahamam kampında yaptığı değerlendirmede, “Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar” demişti. Nebati’nin itiraf niteliğindeki sözleri gündem oldu.

Bakan Nureddin Nebati’nin sözlerinin kabine toplantısında da gündeme geldiği belirtildi. Cumhuriyet’in iddiasına göre, Nebati’nin “dar gelirliler” açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdırdı. Erdoğan’ın toplantıda Nebati’ye tepki gösterdiği öne sürüldü.

Bu nedenle Nebati, saat 14.50’de başlayan toplantı sürerken 15.30’da, sosyal medya hesabından yeni bir değerlendirme yapmak zorunda kaldı ve ekonomi politikalarının esasının “yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeyi sağlamak, yüksek katma değerli üretimi teşvik ederek ürettikçe büyümek ve büyümenin getirilerini toplumun tüm kesimlerine yansıtmak” olduğunu savundu.

Uyguladıkları politikalar ile artan enflasyon karşısında özellikle gelir seviyesi düşük yurttaşların alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Nebati, “Bundan sonraki süreçte de yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak toplumsal refahı artıracak, emeğin ve alın terinin ne kadar değerli olduğunun bilinci ile vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm tedbirleri hayata geçireceğiz” dedi.

Erdoğan’dan fırça yiyince o tweetleri atmış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    ülkenin çivisi çıkmış.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!