Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Nerelere gittiğinin farkında mısın?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere, İngiltere olmadı, Almanya. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Nerelere gittiğinin farkında mısın?" ifadelerini kullandı.

featured

ABD’den geldikten sonra İngiltere’ye giden Kemal Kılıçdaroğlu, burada temaslarını sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu, dün yayınladığı videoda “para bulmak” amacıyla gittiği Londra’da temaslarını şu sözlerle anlattı:

“İşte ben bu parlak Türkiye için dört gündür yatırımcılarla konuşuyorum.  Önce dünyada toplam 5 trilyon dolarlık fon yöneten yatırım bankalarıyla görüştük.”

Kılıçdaroğlu, İngiltere’deki yatırım şirketleri ve sermaye fonlarını defalarca “Londra tefecileri” olarak tanımlamış, AKP iktidarını bu tefecilere faiz aktarmakla suçlamıştı.

‘DÜNYANIN İLİĞİNİ KEMİĞİNİ SÖMÜRENLERİN KAPISI’

Kılıçdaroğlu’nun Londra temaslarına daha önce bu “tefecilerle” defalarca görüşen hükümet kanadından tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Londra gezisine tepki göstererek “Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı” dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

“Türkiye Yüzyılı’nın seçimi 2023’e yaklaşırken bunun yeni işaretleri belirmeye başladı. Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere, İngiltere olmadı Almanya, sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacaklar. Dönüşte bakıyoruz yediği hamburgerden başka anlatacak hiçbir şeyi yok. Ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan? Para… Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, bu ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık. Bu kardeşiniz 2013’te IMF’le kapıları kapattı mı? IMF’e sizinle işimiz bitti dedi mi? Ve sizinle bundan sonra işimiz yok dedi, o gün bugün bizim IMF’le herhangi bir şeyimiz yok. Ama CHP ne yaptı? O IMF’nin temsilcileriyle İstanbul’da otellerde bir araya geldiler.”

NEBATİ’NİN LONDRA ZİYARETLERİNİ UNUTTU

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 7-8 Şubat 2022 tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da “yabancı yatırımcılar” ile bir araya gelmişti.

Bakan Nebati bu ziyaretten bir ay sonra yine Londra’ya gidip “yatırımcılarla” görüşmüştü.

Nebati bu toplantılarda “yabancı yatırımcılara” döviz kuru sabit olacak sözü vermişti. Nebati’nin ziyaretleri pek sonuç vermemiş yabancılar Türkiye’den 10 milyar doların üzerinde sıcak para çıkarmıştı.

 

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Nerelere gittiğinin farkında mısın?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    En cok sen gittin oralara da o yuzden biliyorsun. Subatta nebati gitmemismiydi Londra’ya sanki. Neyse, yani kime anlatiyorsun sanki kendisi bilmiyor.

  2. 3 hafta önce

    Yüce Tanrım! Siyaset Türkiye’de niye patates, soğandan bile daha ucuz?! (Onlar da on liradan aşağı değil, kızmasınlar.)

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!