Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK yanıtı: Devletin kurumlarına randevusuz gidilmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e gitmesiyle ilgili 'Randevusuz olarak gidip kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal, devletin kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren' dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK yanıtı: Devletin kurumlarına randevusuz gidilmez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Siirt'te konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, “TÜİK buna randevu vermedi. Gittiler istatistik kurumunun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. İnsan utanır utanır, bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır. Senin gibi ciddiyetsiz değil. Ne oldu? Randevu vermediler. Randevusuz olarak kapıda gösteri yaptı” dedi.

Erdoğan "Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum, bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi de siyaset meydanında çık karşımıza" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki meselesi bizi ilgilendirmez ama milletimizin değerlerine saldırır, ülkemizin çıkarlarına zarar verirse karşısında bizi bulur" dedi.

FİYAT VE KUR ARTIŞI

"Çok da uzun olmayan bir sürede inşallah tüm bu fiyat hareketlerini, kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız" diyen Erdoğan, ekonomi tartışmalarıyla ilgili de "Biz artık kendimize yetiyoruz. Merkez Bankası'nın rezervi 27,5 milyar dolardı, şimdi 126 milyar dolara çıktı. Nereden nereye” iddiasında bulundu.

Görüşme sürecine başlanılan asgari ücret konusunda da Erdoğan "Asgari ücreti, kayıpları telafi edecek düzeyde belirleyerek dar gelirli insanlarımızı biraz daha ferahlatacağız" diye konuştu.