Erdoğan’dan ‘küskünler’ talimatı: Yeni partiye kaptırmayalım

Davutoğlu ve Babacan’ın yeni parti çalışmaları kapsamında illerde küskün Ak Partililerle görüşmeler yaptığı biliniyordu. Ak Parti yönetimi bu hamleye önlem almak için ‘vefa toplantıları’ ile küskün partileri kazanmaya çalışacak.

Erdoğan’dan ‘küskünler’ talimatı: Yeni partiye kaptırmayalım

Ak Parti’nin küskün partilerileri yeniden kazanmak için harekete geçtiği öğrenildi. Cumhuriyet’in haberine göre, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarını hızlandırması Ak Parti’de yeni önlemlerin alınmasına yol açtı. Bunun için ilk olarak olağan kongre süreci 1 yıl erkene çekilerek, ekimde başlayacak belde, ilçe ve il kongre süreçleriyle teşkilatların diri tutulması hedefleniyor. Ak Parti içinde yapılan değerlendirmelerde yeni partilere küskün ve kırgın partililerin geçebileceği hesabı yapılıyor. Bunun önlenmesi için de “vefa toplantıları” yapılmaya başlandı. Bu kapsamda milletvekillerinin de katılımıyla teşkilatlarda toplantılar yapılarak daha önce partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış, ancak daha sonra kırılıp küserek uzaklaşan isimler yeniden kazanılmaya çalışılıyor.
Habere göre, bazı Ak Partili kurmaylar, “Bu toplantıların çok daha önce yapılması gerekiyordu. Yeni parti hazırlıkları nedeniye bir panik havasıyla hareket edilmesi doğru değil, daha serinkanlı bir politika izlenmeli” görüşünü dile getiriyor.