Erdoğan’dan Mansur Yavaş talimatı

CHP’li Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasındaki ‘Togo Kuleleri’ kavgası, AKP MYK toplantısında da konuşuldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kurmaylarına 'Bu konu bizim meselemiz değil, polemiğe girmeyin' talimatını verdi.

Erdoğan’dan Mansur Yavaş talimatı

AKP’nin önceki gün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında eski CHP Milletvekili işadamı Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki ‘rüşvet ve rant tartışması’ da değerlendirildi. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, Erdoğan, kurmaylarına, “Bu konuyu takip etmeye devam edin. Ancak bu konu bizim meselemiz değil, bizi ilgilendiren bir yanı da yok, o nedenle polemiğe girmeyin” talimatı verdi. Erdoğan’a, konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir komisyon kurulduğu ve bu komisyonun olayı yakından takip edeceği bilgisi verildi.

Erdoğan, Meclis’ten geçen Libya ile mutabakat muhtırası ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. “Anlaşmalar Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki rolü açısından önemli” diyen Erdoğan, Libya tezkeresinin ocakta olacağı bilgisini de kurmayları ile paylaştı.