Erdoğan’dan MHP’ye ‘askıda ekmek’ göndermesi: Türkiye’de evine ekmek götüremeyen kişi var mı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasına muhalefetten gelen eleştirilere değinen Erdoğan “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? …en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan MHP’ye ‘askıda ekmek’ göndermesi: Türkiye’de evine ekmek götüremeyen kişi var mı?
Erdoğan’dan MHP’ye ‘askıda ekmek’ göndermesi: Türkiye’de evine ekmek götüremeyen kişi var mı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘TÜRKİYE’DE EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYEN KİŞİ VAR MI?’

MHP'nin, "askıda ekmek" kampanyasına muhalefetten eleştirilerin geldiğinin dile getirilmesi üzerine Erdoğan, "Her şeyi bizden öğrenmeyin. Türkiye'de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah, bugün asgari ücretiyle, maaşıyla, her şeyiyle birçok ülkeyi geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun, şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'in, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyor." değerlendirmesinde bulundu.

MACRON’A TEPKİ

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliğinin, vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat uyarısı yaptığının hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Biz şu anda kendi büyükelçimize... Şu anda orayla ilgili hukuki bir süreç var. Buradaki ayağı var, oradaki ayağı var. Bu süreci başlatıyoruz. Fransa'nın seyahatlerle ilgili bir kararı varsa biz o kararı bir görürüz, gözden geçiririz. Bunlara karşı mukabil adımları da biz atarız. Türkiye bir kabile devleti değil, hele hele Macron gibilerin baktığı, tanıdığı bir devlet de değil." diye konuştu.

‘ZATEN SINIR ÖTESİNDEYİZ’

"Sınır ötesi harekata ilişkin 'Bir gece ansızın gelebiliriz.' ifadesini kullanıyorsunuz ama bugün sanki yeni bir sınır ötesi harekata ilişkin ipuçları verdiniz. Böyle bir durum söz konusu mu?" sorusuna Erdoğan, "Gerçekten öyle bir sınır ötesi operasyonu anladın mı? Biz zaten sınır ötesindeyiz. Pençe'de, Barış Pınarı'nda, Zeytin Dalı'nda, bütün oralarda her an varız ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız." karşılığını verdi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada “Teröristler sınırdan uzaklaşmazsa harekete geçeriz” ifadelerini kullanmıştı.