Erdoğan’dan Osman Kavala açıklaması: Bitti o iş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi yaptığı açıklamada mahkemenin Osman Kavala kararına değinerek "Artık AİHM'lik iş kalmadı. Bitti o iş. Çünkü burada hüküm giydi. Hüküm giydiği için bu işin AİHM'le alakası yok." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Ramazan aynı zamanda dayanışma, dostluk, kardeşlik bağlarını güçlendirme ayıdır. Bölgemizde sükunun hakim kılınması, çatışmaların sonlandırılması için samimiyetle çaba harcıyoruz. Aramızdaki siyasi, askeri, kültürel ilişkilerin artırılması noktasında yeni bir dönemin başlaması için gayret içerisinde olacağız.

SUUDİ ARABİSTAN İLE İLİŞKİLER

Ekonomilerimizin birbirini tamamlayıcı yapısı Suudi yatırımcıları ülkemize çeken noktaların başında geliyor. Bu yıl Hac ve umrenin yeniden başlayacak olmasından memnuniyet duyuyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımız için gerekli çalışmaları sürdürmektedir.

Türkiye – Suudi Arabistan ilişkilerini tüm boyutlarıyla gözden geçireceğiz. Bölgesel ve uluslararası gelişmeler de gündemimizde olacak. Tehditlerin karmaşıklaştığı bu dönemde diyalog ve işbirliği bölgenin istikrarı bakımından zaruridir. Terörün her türlüsüne karşı olduğumuzun her fırsatta altını çiziyorum. Ziyaretimin karşılıklı güven ve saygı noktasında ilişkilerimizi daha da güçlendirmesine vesile olmasını diliyorum.

PUTİN’LE GÖRÜŞME

Bölgede barışın yakın olması temennisi içerisindeyiz. Guterres bize uğradı, sonra Moskova’ya geçti, sayın Putin’le, Lavrov’la yaptığı görüşmelerin de olumlu geçtiği istikametinde Guterres görüşmeden sonra beni tekrar aradı, görüşmelerin olumlu olduğu istikametinde bana bilgiler verdi. Putin’le yaptığım görüşmede Putin de aynı kanaatleri ifade etti.

ESİR TAKASI

Putin’in arama gerekçesi malum Rusların Amerika’daki bir vatandaşlarının esir alınması, ABD’nin de Moskova’da vatandaşlarının esir alınması. Her ikisinin takasıyla alakalı biz devreye girdik. MİT’in devreye girmesiyle Ankara’da takas gerçekleşti. Bunun için Putin bize teşekkürde bulundu. ‘Sizlerin bu konularda attığınız adımlara inanıyoruz, son adım da olumlu gelişme oldu, bundan dolayı teşekkür için aradım’ dedi. ‘Bundan sonra da sıkı temas halinde olalım, süreci olumlu şekilde neticelendirelim’ dedi.

ÖZGÜR ÖZEL’İN AÇIKLAMALARI

Tabii bu zatın ifadeleri tamamiyle şu anda milletvekili olduğu için cezai bir durum belki olmayacak ama en azından manevi tazminat noktasındaki başındaki ağababası nasıl Man adası olaylarından bedel ödediyse, aynı durum şimdi bunun için de avukatlarımız davalarını açıyorlar. Bunlarla aynı şekilde hareket eden ağzı bozuk tipler kimse avukatlarımız davalarını açacaklar. Bunların içerisinde dokunulmazlığı olanlar var olmayanlar var. Olmayanlar için cezai davalar açılabilir. Avukatlarımız çalışmasını yapıyorlar. Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zatla ilgili olan şu anda avukatlarımız davaları açıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanına hakaret yapılabilir mi, yapılamaz mı? Demek ki ders almamış. Aynı şeyi, avukatlarımız davaları açacaklar.

MAHKEMENİN OSMAN KAVALA KARARI: BİTTİ O İŞ

AİHM’le ilgili olan konular. Bunlar uluslararası hukuku bilmiyorlar. Artık AİHM’lik iş kalmadı. Bitti o iş. Çünkü burada hüküm giydi. Hüküm giydiği için bu işin AİHM’le alakası yok. AİHM alacak, bakacak, hüküm giydi diyecek. Bu ağırlaştırılmış müebbettir.

‘YERLİ SOROS’

Türk yargısının vermiş olduğu bu karara yerlisi yabancısı herkes saygı duymak mecburiyetinde. Başka ülkelerin hukuku var da bizim hukukumuz yok mu? Özellikle yerli Soros, Gezi olaylarının koordinatörlüğü sebebiyle devleti hiçe sayan, devletin kurumlarına saldıran, ki bunun bedelini ödeyecektir. Olay budur.

BİDEN İLE BİR GÖRÜŞME OLACAK MI?

Biz Biden’la daha önce gerekenleri kendisine söyledik. Sayın Putin zaman zaman beni arıyor, zaman zaman ben onu arıyorum. Eğer Biden ararsa tabii ki görüşmeyi yaparız. Dışişleri Bakanım onların Dışişleri Bakanı ile görüşmelerini yapıyor. Tüm mesele kimin ne zaman kiminle görüşeceği meselesidir. Burada da ben yeri geldiğinde nasıl Sayın Putin’i arıyorsam, sayın Putin de beni arıyorsa herhalde Biden’da bu şekilde araması lazım. Çok teşekkür ediyorum.

Erdoğan’dan Osman Kavala açıklaması: Bitti o iş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Başarılar

 2. 2 ay önce

  Insaallah isin sonu ekonominin kitabini yazdigi gibi olmaz. Hukugun kitabini da yazmis gibi konusuyor cumhurbaskani. Yok mudur koskoca devletin bu konuda insanlarini aydinlatacak ehil bir hukukcusu?

  Cevapla
 3. 2 ay önce

  Ne alaka.
  Sende hüküm yedin RTE ve AIHM Seni kurtardi en az 3 kez.
  Hala sana inanan ve tapan var ya yaziklar olsun

  • 2 ay önce

   kavala bir sonra ki secimlerde cumhurbaskani olursa bunlar yuzunden sasirmam.

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!