Erdoğan’dan Özel’e: Çırak başkan selefinden bile fason çıktı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat mitinginde yaptığı açıklamada, CHP lideri Özgür Özel'e yönelik "Bay Kemal'in yerine binbir umutla getirdikleri çırak başkan selefinden bile fason çıktı. Daha 5 ay bile demeden şaft kaydı, dingil kırıldı, motor su kaynattı. Özgür efendi bu eziyet bir an önce bitse de kurtulsak havasında" ifadelerini kullandı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Yozgat mitinginde konuştu.

Açıklamalarında yerel seçimlere ilişkin mesajlar veren Erdoğan, Yozgat’ta da İstanbul adayı Murat Kurum ve Ankara adayı Turgut Altınok için oy istedi.

Ayrıca CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yüklenen Erdoğan, “Bay Kemal’in yerine binbir umutla getirdikleri çırak başkan selefinden bile fason çıktı” dedi.

‘EKONOMİDEN İHRACATA HER ALANDA ÜLKEMİZİ 4-5 KAT BÜYÜTTÜK’

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün 1 trilyondan fazla geliri olan bir Türkiye var. Tabancasını bile dışarıdan satın alan değil savunma sanayinde destan yazan Türkiye var. Balkanlarda barışın korunmasında, Karadağ’da işgalin sonlanmasında aktif rol alan cesur güçlü bir Türkiye var. Türkiye’yi sizlerle bu günlere getirdik. Ekonomiden ihracata her alanda ülkemizi 4-5 kat beraber büyüttük. Başta savunma olmak üzere her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kestik. KAAN’ı gördünüz mü? Yapamaz dedikler, küçümsedikleri KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. 2028’de bir uçak sesi duyup gökyüzünde Türk mühendislerinin yaptığı KAAN’ı göreceğiz.

‘BÜYÜME TARAFINDA HİÇBİR SORUNUMUZ YOK’

Ülkemizin milli markası TOGG 1 yıldır yollarımızı süslüyor. Devrim otomobilini engellediler ama bunda başaramadılar. Her türlü rezilliği sergilediler ancak emellerine ulaşamadılar. Fabrikası bile yok diyenlere aldırmadan yolumuza devam ettik. Türkiye’yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine dahil edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizin büyüme tarafında hiçbir sorunumuz yok. Deprem nedeniyle oluşan 104 milyarlık yüke rağmen büyüme kat ettik.

‘HAYAT PAHALILIĞININ EMEKLİLERİ BUNALTTIĞINI BİLİYORUM’

Gelirimiz 1 trilyon doların üzerine çıktı. İşsizlik oranımız 9,4 oranı ile son 10 yılın en düşük seviyesini gördü. 57 milyon turist ve 54.5 milyar dolar geliri yakaladık. Nasıl daha önce enflasyonu tek haneye biz düşürdüysek aynı başarıyı tekrarlayacağız. Enflasyon konusunda da yılın ikinci yarısından itibaren güzel haberler gelmeye başlayacak. Hayat pahalılığının emeklileri bunalttığını biliyorum. Pek çok adım attık. Emekliler için maaş ve ikramiyede yüzde 50 zam ve promosyonla önlem adımları attık. Sadece bu üç 300 milyar liralık ek kaynak kullandık. Kamu bankaları 8-12 bin lira promosyon ödeyecek dün başvurular başladı. Özel bankaların da bu tutarın altında kalmayacağını umuyorum. Bayram ikramiyesini nisanın ilk haftası hesaplara yatırıyoruz.

‘ÇIRAK BAŞKAN SELEFİNDEN BİLE FASON ÇIKTI’

Bay Kemal’in yerine binbir umutla getirdikleri çırak başkan selefinden bile fason çıktı. Daha 5 ay bile demeden şaft kaydı, dingil kırıldı, motor su kaynattı. Özgür efendi bu eziyet bir an önce bitse de kurtulsak havasında. Akıllı telefondan banka uygulamasıyla 30 saniyede halledebilecekleri bir işlem için 6-7 adamı neden bu kadar yorduklarını açıklamıyor. Daha kapalı kapılar ardında DEM’le kurdukları ve içini deştikçe sürekli farklı şeyler çıkan matruşka ittifakını saymıyorum. Sorsan ittifak mittifak yok diyorlar. Ama neden belediye başkanı meclis üyesi olarak devşirme aday gösterdiklerinin sebebini söylemiyor. Yani ortada tam anlamıyla bir siyasi dalavere ancak bundan her iki partinin seçmeninin de haberi yok.

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN OY İSTEDİ

İstanbul’daki Yozgatlı hemşehrilerinizi arayacaksınız onlara oylar Murat Kurum’a diyeceksiniz Ankara’daki hemşehrilerinizi arayacak, oylar Turgut Altınok’a diyeceksiniz.”

ENGİN ALTAY, ÖZGÜR ÖZEL’İ ‘ÇIRAĞIM’ DİYE ÇAĞIRMIŞTI

CHP Milletvekili Engin Altay, Sinop’ta düzenlenen mitingdeki konuşmasında Özgür Özel’in bir zamanlar CHP’de Grup Başkanvekilliği yaptığını, şimdi ise Genel Başkan olduğunu hatırlatarak, “Düne kadar benim kardeşim, hatta benim çırağım sayılabilecek Özgür Özel’e ‘hoşgeldiniz’ diyoruz” demişti.

 

Erdoğan’dan Özel’e: Çırak başkan selefinden bile fason çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!