Erdoğan’dan partisine ‘Sedef Kabaş’ talimatı

featured
service

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sedef Kabaş’a ilişkin olarak AKP MYK toplantısında talimat verdi.

Katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerinin ardından tutuklanan Sedef Kabaş, AKP MYK toplantısında da gündem konusu oldu.

Dünkü toplantıda konuşan Erdoğan, Kabaş’ın sözlerini doğru bulmadığını belirtip partisine de talimat verdi.

Erdoğan, AKP teşkilatları tarafından 81 ilde yapılan suç duyurusunu hatırlatarak, konunun takipçisi olunmasını ve üzerine gidilmesini istedi.

ATILAN TWEET SAYISI PAYLAŞILDI

Toplantıda, Kabaş’ın sözleriyle ilgili sosyal medyadaki paylaşımlar da değerlendirildi. Kabaş’a tepki göstermek için sosyal medyada açılan hashtaglerde 400 binden fazla tweet atıldığı, o tweetlere 20 milyondan fazla erişim sağlandığı ifade edildi.

Erdoğan’dan partisine ‘Sedef Kabaş’ talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    400 bin tweet 20 milyon görüntülenme böl çarp sonuç 500 kişi etmez. Twitter köy gibi oldu hergün aynı kişileri görüyorum. Sosyal medyanın istatistiklerine güven mi olur.

    Cevapla
  2. 4 ay önce

    Sosyal medya ve özellikle de tweeter olumsuzluğun/kötülüğün yayılması için son derece elverişli ortam sunar. Bu gerçek bilimsel araştırmalarla da belirlenmiştir. Kabaş’ın söz seçimi doğru değildir kuşkusuz. Tutuklanmasının doğru olmadığı gibi. Anlaşıldığı kadarı ile Cb bu alandaki baskıyı yoğunlaştırma niyetindedir. Haksız da değildir. Elinden gelen başkaca bir şey olmadığı için.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!