Erdoğan’dan yeni particilere: Bunların hepsi projedir

Yeni parti çalışması yürüten AKP küskünlerini eleştiren Erdoğan 'AK Parti'ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur' dedi.

Erdoğan’dan yeni particilere: Bunların hepsi projedir
(DHA)\n

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Sivas İl Teşkilatı ile yemekte bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, yeni parti çalışması yürüten eski AKP’lileri hedef aldı. “AK Parti kalesinde gedik açmak isteyen eski üyelerimiz çıktı ama hepsi de saman alevi gibi kısa sürede unutulup gitti” diyen Erdoğan, “Siyasi hırsları, ihtirasları uğruna AK Parti’ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur.” dedi. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

KILIÇDAROĞLU’NA DOĞU AKDENİZ ELEŞTİRİSİ

Milletlerin tarihlerinde bazı kader anları vardır. Bugün 100. yıl dönümüne ulaştığımız Sivas Kongresi de tarihimizin köşe taşlarından biridir. Sivas kongrenin başladığı 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca milli mücadelemize başkentlik yapmıştır. Sivas Kongresi’nde alınan kararlar etkisini bugün de hissettirmektedir. Sivas Kongresi’nde olduğu gibi bugün biz de ‘manda ve himaye kabul edilemez’ diyoruz. Birileri bu mandaları malum mandalarla karıştırıyor. Bölücü niyetler karşısında vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz diye haykırıyoruz. Doğu Akdeniz’de malum iki sondaj ve iki sismik araştırma gemimiz var. Birileri diyor ki, Doğu Akdeniz’de ABD var, İngiltere var, Fransa var ama Türkiye yok diyorlar. Bunlar ne yazık ki hala bayrağımızı tanıyamadılar. Gemilerimizin üzerinde devasa ay yıldız bayrağımız var. Bayrağımızı tanıyamıyor diyor ki Türkiye yok. Yazılar olsun sana. Sana da bunu tanıtacağız.

‘BUNLARIN HEPSİ PROJEDİR’

Biz kadro olarak birbirimize kenetlenirsek önümüze kimse set çekemez. Zaman zaman şehirlerimizi dolaşan fitne tüccarları var. Sivas bu fitne tüccarlarına prim vermeyecektir. Biz milletimizin efendisi değil hep hizmetkarı olduk.

AK Parti kalesinde gedik açmak isteyen eski üyelerimiz çıktı ama hepsi de saman alevi gibi kısa sürede unutulup gitti. Siyasi hırsları, ihtirasları uğruna AK Parti’ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Bunların hepsi birer projedir. Milletimiz her türlü tuzağı sandıkta bozmuştur. Biz başkalarına değil kendimize bakacak kendi işimize yoğunlaşacağız. Bizim siyasetimizde yarış hayır için yapılır. Milletle inatlaşmak diye bir anlayış söz konusu değildir. Hiçbir zaman kibir, gurur bunu semtinize uğratmayın.”