Erdoğan’ın ‘boykot’ çağrısına Fransa’dan açıklama

featured
service

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Türkiye ve Ortadoğu’da Fransız mallarına yapılan boykot çağrılarını kınadı.  

Fransız meclisinde yaptığı konuşmada boykot uygulamalarının kabul edilemez olduğunu söyleyen Le Maire bunun ifade özgürlüğünü savunanlara karşı yapıldığını savundu.

Euronews Türkçe’nin aktardığına göre Le Maire “Fransa kimseye saldırmıyor, kimseyi hedef almıyor. Fransa sadece kendi değerlerini ve özgürlüklerini koruyor” ifadelerini kullandı.

Le Maire bu süreçte kendilerine tam destek gösteren Avrupa Birliği, Avrupa Komisyonu ve tüm Avrupalı ülke liderlerine de teşekkür etti.

KARİKATÜR KRİZİ

Fransa’da lise öğretmeni Samuel Paty cinayetinin ardından, Macron, Fransa’da dinlerin eleştirilmesi ve karikatürlerin bir hak olduğunu savunarak, bunları yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Macron’un bu açıklamasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Ülkesindeki milyonlarca farklı inanç mensubuna böyle davranan bir devlet başkanına ne denilebilir, öncelikle akli noktada kontrol” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ‘boykot’ çağrısına Fransa’dan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bizim reis icin özgürlük sadece firindan ekmek alabilmektir.Yolda yürüyebilmektir henüz bedava iken vergisi yokken havayi teneffüs edebilmektir.Öyle düsünce özgürlügü medya özgürlügü hak getire.Firindan ekmek alamadigin da da kafana bir paket cay firlatiyor iste özgürlük Fasist kafalarda özgürlük budur.

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Bu arada,Grip asisinida Fransadan aliyormusuz.Vay geldi basimiza.Hem boykot et,Islam düsmani de sonrada Grip asisini Fransadan al.Aynen Israile kafa tutup oglunun Israille isbirligi yapmasi gibi.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!