Erdoğan’ın çay fırlatmasını taklit eden öğrenci hakkında tutanak tutuldu

featured

Kocaeli Anadolu Lisesi’nde sınıf başkanı seçilen bir öğrenci, sınıfta arkadaşlarına poşet çay attı. Okul idaresi tarafından, ‘Cumhurbaşkanımızı taklit ettiğiniz ve bu davranışı yaparken de alaylı bir tavır sergilediğiniz tespit edilmiştir’ denilerek öğrenciler hakkında tutanak tutuldu.

Başiskele ilçesi Kocaeli Anadolu Lisesi’nde sınıf başkanı seçilen bir öğrenci, arkadaşlarına sınıfta poşet çay fırlattı. Görüntüler sosyal medyada sıkça paylaşıldı. Bunun üzerine harekete geçen okul idaresi, öğrencilere Cumhurbaşkanını taklit ve alay ettikleri gerekçesiyle tutanak tuttu.

‘TAKLİT ETTİNİZ, ALAYLI TAVIR SERGİLEDİNİZ, ÖNCEDEN PLANLADINIZ’

Durumu fark eden okul idaresi, öğrencilere tuttuğu tutanakta, “Bu davranışla Cumhurbaşkanımızı taklit ettiğiniz, bu davranışı yaparken alaylı bir tavır sergilediğiniz, bu eylemi arkadaşlarınızla daha önceden planladığınız yaptığınız açıklamadan tespit edilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Okul Müdürü Sabit Mehmet Limon ise, “Bu tutanak ceza anlamında değil. Çocuklara yaptığının yanlış olduğunu, herhangi bir disiplin cezası anlamına gelmediğini bu konularda dikkatli olmamaları konusunda velileri ve çocukları yazılı olarak uyardık” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın çay fırlatmasını taklit eden öğrenci hakkında tutanak tutuldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 10 ay önce

  Çocuklar eksik yapmış, sınıf yanıyorken atsalar idi hiç birşey olmazdı. Eksikliği görmüş Müdür Bey (!) ondan dolayı tutanak tutmuş çocuklar hakkında.

  Cevapla
 2. 10 ay önce

  müdürün ismini googlelayın, o badem bıyığına bakın, kararı siz verin : ) helal olsun gencin espri anlayışına da. güzel mizah.

  Cevapla
 3. 10 ay önce

  Mizah yapmayı komple yasaklayacaklar bir gün! 🙂 Çünkü mizah en büyük düşmanları. Karşı koyamayan, baskıdan bunalan halk, mizahın eleştirel gücüne sığınıyor. Bu güçten cidden korkuyorlar; çünkü sağ geleneklerin mizah anlayışı yoktur. Kültürel iktidar konusundaki beceriksizlikleri arasında bu da mevcut. (Bir tane var uyduruk mizah dergileri var, onun da da görevi paralı yandaşlık.) Öte yandan, haberdeki yandaş okul müdürüne soracak olursanız, eminim okulda muhalif liderlerle ilgili espri yapmak kesinikle serbesttir!

  Cevapla
 4. 10 ay önce

  Bölücü kebapçılar olayından sonra bu olay. İnanın yazarken gülmekten kendimi alamıyorum.. :)))) Komik, traji-komik…

  Cevapla
 5. 10 ay önce

  En gec iki yil icinde secmende tutanak tutacak inasallah….
  Sonra tutulmus diger tutanaklari kim tuttuysa onlarada tutanak tutulur…..
  Sen bana ben sana…..
  Dürüstlük gittimi böyle olur…

  Cevapla
 6. 10 ay önce

  Bir Türk evladi AKP’nin peygamberini taklit etmis eyvahlar olsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!