Erdoğan’ın ‘Demirtaş-Öcalan’ çıkışına HDP’den açıklama

featured
service

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Selahattin Demirtaş’ı ve bölücü ele başı Abdullah Öcalan’ı kastederek, ‘Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek’ sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Selahattin Demirtaş’ı ve bölücü ele başı Abdullah Öcalan’ı kastederek, ‘Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek’ sözlerine ilişkin açıklama geldi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Buldan şunları söyledi:  

“HDP’nin durduğu nokta demokratik siyaset zeminidir. HDP’yi silah, şiddet ve çatışma ile bağdaştıramaz, öyle bir fotoğrafın içine yerleştiremezsiniz. İftiralarla partimizi illegalize etmeye çalışan yalan merkezlerine sesleniyorum, HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere, demokratik çözüm ve barış zeminidir. Her koşulda bu zeminde yürümeye kararlıdır. HDP demokratik siyaseti tercih edenlerin mücadele ettiği bir partidir. Toplumsal barış için, demokratik çözüm için diyalog ve müzakereye dayalı yöntem tek çözüm yoludur.

‘DİYALOG GÖRÜŞMELERİNİ SONUNA KADAR DESTEKLERİZ AMA SAMİMİ DEĞİL’

Bu çerçevede İmralı’da yürütülecek diyalog görüşmelerini sonuna kadar destekleriz. Ancak, bir taraftan mutlak tecriti uygulamaya devam edenlerin diğer taraftan İmralı’dan söz etmelerini samimi bulmadığımızı ifade etmek isterim. Bir tarafta rehin tutulan demokratik siyasetçiler, Demirtaş, Yüksekdağ, Sebahat Tuncel, Gültan Kışanak ve tüm arkadaşlarımız; diğer tarafta ise İmralı’da ağırlaştırılmış tecrit… Sürdürülen bu iki durumu da, bu iki durum üzerinden yürütülen tartışmayı da doğru bulmuyoruz ve kabul etmiyoruz. Biz demokratik müzakerenin ve onurlu bir barışın zeminini yaratma konusunda kararlıyız. HDP halkın sesini, barış taleplerini Meclis’e taşımak üzere yola çıkan köklü bir partidir. ” 

Erdoğan’ın ‘Demirtaş-Öcalan’ çıkışına HDP’den açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!