Erdoğan’ın mitinginde açılan ‘İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın’ pankartı toplatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya mitinginde açılan "İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın" yazılı pankart apar topar kaldırıldı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Batı’yı, İsrail’in Gazze’ye saldırısına karşı “seyretmekle” suçladı.

Erdoğan, “Tam 140 gündür İsrail’in işlediği insanlık suçlarını sadece seyrediyorlar. Öyle ki BM Güvenlik Konseyi, İsrail’e acil ateşkes çağrısı yapmıyor, yapamıyor. Ne batılı güçler ne de BM Güvenlik Konseyi İsrail vahşetini engelleyecek işe yarar bir çaba göstermedi.” ifadelerini kullandı.

Ancak miting sırasında “İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın” pankartı açıldı, pankart daha sonra apar topar kaldırıldı.

İşte o anlar…

İSRAİL’LE TİCARET HACMİMİZ NE KADAR?

7 Ekim’de Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından organize edilen Türkiye-Kuveyt Ticaret Heyeti ve ikili iş görüşmeleri Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Kuveyt’te gerçekleştirilmişti.

Ziyaret kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Bolat, “7 Ekim’den bu yana İsrail ile karşılıklı ticaretimiz geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50’den fazla azaldı. Bu tabii ticaret yapanların ve tüketicilerin talepleriyle alakalı.” demişti.

TİCARET BAKANLIĞI’NA ‘İSRAİL’ SORUSU

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları sürerken, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bakan Bolat’a İsrail ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiyi sordu. Gürer, Ticaret Bakanlığı’na “İsrail ülkesinden hangi ürünler ithal edilmektedir, ne kadar ürün getirilmiştir, ticaret hacmimiz nedir, ne kadar ihracat yapılmaktadır?” sorusunu yöneltmişti.

İSRAİL İLE TİCARET HACMİMİZ 9.8 MİLYAR DOLAR

Ticaret Bakanlığı, Gürer’in sorusuna yazılı yanıt vermişti. Bakan Ömer Bolat, 2022 yılında İsrail’e ihracatımızın 7,3 milyar dolar, ithalatımızın ise 2,45 dolar olduğunu açıklamıştı. Bolat, toplam ticaret hacmimizin ise 9,48 milyar dolar olduğunu bildirmişti.

 

 

Erdoğan’ın mitinginde açılan ‘İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın’ pankartı toplatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. yasasin seriat bayragi falan acilsin degil mi. insan misiniz, adam misiniz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!