Ergenekon kumpasındaki ‘keşifçi kedicik’ savunma yaptı

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davanın beşinci duruşması görüldü. Örgüt adına siyasi lobi faaliyetleri yürüttüğü öne sürülen Aylin Atmaca savunma yaptı. Atmaca'nın Ayşegül Babuna ile birlikte Ergenekon kumpası sürecinde Avukat Serdar Öztürk'ün ofisine gidip gizli kamerayla keşif yaptıkları ve bunun üzerine FETÖcü polislerin ofise girip belge yerleştirdikleri iddia edilmişti. 

Ergenekon kumpasındaki ‘keşifçi kedicik’ savunma yaptı
Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 167’si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davanın beşinci duruşması görüldü.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salondaki duruşmaya, Adnan Oktar ve 161 tutuklu sanık ile avukatları katıldı.

Druşmada, tutuklu sanık Aylin Atmaca, savunma yaptı.

‘ADNAN BEY BARANSU’YA HÜKÜMETLE İLGİLİ NASİHAT VERDİ’

FETÖ konusunu çok önemsediğini, CIA kontrollünde kan döken bir örgütle bağlantılı görünmenin kendisine çok ağır geldiğini söyleyen Atmaca, arkadaşlarının hiçbirinin devletle, siyasetle bağlantılı olmadığını, sivil toplum kuruluşu olarak hareket ettiklerini ve ortak milli değerler kapsamında bir araya gelen insanlardan oluştuklarını iddia etti.

Yayılmak, sayılarını arttırmak gibi bir amaçlarının bulunmadığını savunan Atmaca, FETÖ’nün kendilerine kumpas kurmaya çalıştığını öne sürdü.

Mahkeme Başkanı Perk’in, “Bir beyanda Mehmet Baransu ve Emre Uslu’nun Adnan Oktar ile görüştüğü iddiaları var.” demesi üzerine sanık Atmaca, “Mehmet Baransu ile görüştüm, programıma konuk oldu. 3-5 dakika Adnan Oktar ile görüştü. Adnan Bey, Mehmet Baransu’ya hükümetle ilgili nasihatını verdi. Bu kadardır.” ifadelerini kullandı.

‘HEPİMİZ BİLİYORDUK’

Atmaca, Perk’in “Kendinize operasyon olduğunu öğrenip, Adnan Oktar’a söylemişsiniz” demesi üzerine, “Bunu her gittiğim yerden duyuyordum. Sokaktaki insan da bunu söylüyordu. Adnan Bey de biliyordu. Hepimiz biliyorduk. Telefon bile açıp arkadaşlarıma söylüyordum.”  dedi.

SARRAF BİLİRKİŞİLERİYLE GÖRÜŞME İDDİASI

Mahkeme Başkanı Perk’in, “Etkin pişmanlıktan faydalanan bir kişinin ifadelerine göre, Rıza Sarraf dosyasında bilirkişilik yapan iki yabancı ismin sizin aracılığınızla Adnan Oktar ile görüştüğü, bu görüşmeden sonra Amerika’da bu davanın başladığı” iddialarını sorması üzerine Atmaca, şunları söyledi:

“Ben bu kişileri hayatımda hiç görmedim. Bu ifadeyi veren kişiyi de 20 yıl önce gördüm. Bu iftira. Bu iki kişi geldiğinde de Adnan Bey canlı yayındaymış. Yayını kesmiyor. Arkadaşlarımızın ifadeleri var. Ben orada bile yokum. Hiçbir alakam, bağlantım yok. Görüşmüş olsam da suç değil ki. 4 yıl sonra bir adamın ne olacağını nereden bilebiliriz ayrıca. Bu olay kurgudur. Ben bu kişileri de tanımıyorum.”

‘YÜZDE 95 İMANİ, YÜZDE 5 DANS’

Sanık Atmaca, A9 kanalının yayın politikasıyla ilgili sorulara da “Kanalda yüzde 95 imani sohbetler yapılıyor. Yüzde 5’lik dans ve müzik var. Gençlere hitap etmek gibi birçok şeyle açıklayabiliriz bunu.” iddiasına bulundu.

‘SİYASİ LOBİ FAALİYETLERİ YÜRÜTÜYOR’ İDDİASI

İddianamede, Atmaca’nın Adnan Oktar suç örgütü içinde Ankara grubunda yer aldığı ve örgüt adına siyasi lobi faaliyetleri yürüttüğü belirtiliyor. “Patatest Hat” olarak tabir edilen, başkasının adına alınmış telefon hattıyla haberleşen eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı yardımcısı Recep Güven ile Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü yöneticisi Aylin Atmaca’nın 2009 yılında irtibatlı olduğu da iddianamede yer aldı.

‘ERGENEKON KUMPASINDA KEDİCİKLER KEŞİF YAPTI, FETÖ’CÜLER TUTUKLADI’

Adnan Oktar’la birlikte program yapan Aylin Atmaca’nın adı Ergenekon kumpasında da geçmişti.

Ergenekon davası kapsamında yıllarca tutuklu kalan Gazi Üsteğmen Avukat Serdar Öztürk, FETÖ’cü polisleri ve Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nü şikâyet eden 52 sayfalık askeri casusluk yaptıklarına dair belgeyi 2009 yılında Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı’na verdikten üç ay sonra FETÖ kumpasına uğramıştı. FETÖ’nün talimatı sonrası Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün kadın üyeleri Aylin Atmaca ve Ayşegül Babuna avukatlık bürosuna gitmiş, gizli kamerayla keşif yapılmış, görüntülü kroki çıkarılmıştı. FETÖ’cü polisler de avukatlık bürosuna yaptıkları operasyon sırasında sahte delilleri yerleştirmişti.

Avukat Serdar Öztürk’ün Aylin Atmaca ve Ayşegül Babuna hakkında açtığı dava kapsamında ortaya çıkan HTS kayıtlarıyla, Adnan Oktar’ın ‘kediciklerinin’ FETÖ’nün tepe yöneticileri ve emniyet müdürleriyle telefon görüşmeleri belgelenmişti.

Kumpas davaları sürecinde Ayşegül Babuna ve Aylin Atmaca’nın ziyaret ettiği isimler Ergenekon operasyonları ile bir bir tutuklanmıştı. Levent Göktaş, Hüseyin Buzoğlu Necdet Okçu ve Serdar Öztürk; Babuna ve Atmaca’nın ziyaretlerinin ardından Ergenekon soruşturması kapasamında tutuklanan isimlerden olmuştu.