Erman Toroğlu’dan Albayrak’a ağır sözler…

Süper Lig'de Trabzonspor'un 'Dozer' lakaplı efsane futbolcusu Cemil Usta'nın adının verildiği 2019-2020 sezonunun ilk maçında ligin yeni ekibi Yukatel Denizlispor, son 2 sezonun şampiyonu Galatasaray'ı 2-0 mağlup etti.

Erman Toroğlu’dan Albayrak’a ağır sözler…

Süper Lig’in ilk haftasında ligin yeni ekibi Denizlispor kendi sahasında Galatasaray’ı 2-0 yenerek sezona 3 puanla başladı. Yeşil siyahlı ekibe galibiyeti getiren golleri Recep Niyaz ve Hugo Rodallega attı.

Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Ümit Davala; “10 kişi kaldıktan sonra deplasmanda işiniz zorlaşıyor” dedi.

Yukatel Denizlispor’un teknik direktörü İldiz ise, “10 yıl sonra Süper Lige galibiyetle başlamak önemli” dedi.

Ünlü spor yorumcusu Erman Toroğlu katıldığı spor programında hakemin iyi olmasının sonuçta etkili olduğunu ima ederek Galatasaray’ın ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak’ın Kolombiyalı forvet Radamel Falcao’yla çektiği fotoğraf hakkında ağır sözler söyledi.

Toroğlu’nun sözleri özetle şöyle:

“Abdülkadir Bitigen adam gibi maç idare etti. Babasını tanırım, hakem olarak belirli bir kapasitedeydi. Ama oğlan babasından iyi, bu çok net. Beğeniyorum bu hakemi. İnşallah böyle devam etsin.”

“Galatasaray neden fiziksel açıdan döküldü? Sebebi var. Senin çift stoperin oyun kurmaya kalkıyor. Adam boşa çıkacak top alacak. Sen kimsin! Al ver, al ver, kesici. Bunlar kurban kesemezler, bırak topu kesmeyi. Belhanda boşa çıkıp topu istiyor, atmıyor. Bir kıvırtıyor, bir daha kıvırtıyor. Ya rakip alıyor ya da topu rakibe veriyor. Belhanda delirdi. Atmıyorlar zamanında.”

“Balık baştan kokar. Abdurrahim Albayrak’ın Falcao denen adamla fotoğraf çekip basına koymasıyla Galatasaray’ın kayıplarını düşünün. Sen yönetici olarak bu haltı yaparsan senin futbolcuların bu haltı yapar, senin teknik heyetin bu haltı yapar.”

“Kasaba soruyorsun Falcao, manava soruyorsun Falcao, tramvaya bindim bana Falcao soruluyor. Seni bu hale sokan kim? Yönetici. Senin yöneticilerinden bir tanesi fotoğrafı koyuyor. Sen o fotoğrafı ancak Falcao’yu aldıktan sonra koyabilirsin. Almadan evvel o fotoğrafı koyarsan Monaco sana bazı yerlerden iteler, seninle oynar. Şu fotoğrafın Galatasaray’a maliyeti 4’ten aşağı değil.”

Veryansintv.com