Erol Bulut'un Fenerbahçe için tek şartı var!

Aytemiz Alanyaspor'dan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe ile sözleşme imzalayacak olan teknik direktör Erol Bulut, Sarı Lacivertli yönetime kendi teknik ekibiyle gelme şartını koştu.

Erol Bulut'un Fenerbahçe için tek şartı var!

Süper Lig’de 2019-20 sezonunun resmen bitmesiyle artık Fenerbahçe’de gözler teknik direktör konusuna döndü. 3 Mart’tan beri hocasız olan sarı-lacivertlilerde Erol Bulut sesleri iyice yükselmeye başladı.

Milliyet'in aktardığına göre yarın akşam oynanacak Türkiye Kupası finalinde Alanyaspor’un başında yer alacak Erol Bulut ile perşembe gününden itibaren resmen ilerleme sağlanması bekleniyor. Alanyaspor’u ilk 5’e sokup Avrupa vizesi alan ve Türkiye Kupası’nda da finale taşıyan 45 yaşındaki teknik adam, sarı-lacivertli kulübe 1999’dan sonra geri dönmeye hazırlanıyor.

TEKNİK EKİBİNİ İSTİYOR

21 yıl sonra yeniden Kadıköy’de olacak Bulut, bu kez teknik adam olarak kürsüye çıkacak. Ancak Erol Bulut’un kafasındaki en önemli düşünce, Alanya ve Malatya’da beraber çalıştığı teknik ekibiyle ilerlemek... Adeta ‘Yol arkadaşı’ gibi gördüğü çalışma arkadaşlarından kopmak istemeyen hatta başarılarındaki en önemli etkenin de bu takım ruhu olduğuna inanan genç teknik direktör, Samandıra’ya da bu ruhu taşımayı amaçlıyor.

PARADAN DAHA ÖNEMLİ

Teknik heyette yaş olarak da birbirlerine yakın olmaları sayesinde bir arkadaş ortamı kuran Erol Bulut, parasal konulardan daha çok bu konuyu önemsiyor. Kariyer hedefi anlamında Fenerbahçe’de çalışmayı çok isteyen Erol Bulut, maddi konuları değil daha çok teknik ekibini ve aralarındaki ruhun yeni döneme de taşınmasını hedefliyor.

EMRE BELÖZOĞLU İLE DİYALOG

Sarı-lacivertli kulüpte sportif direktörlüğe hazırlanan Emre Belözoğlu ile Erol Bulut’un iyi bir iletişimi bulunuyor. Daha önce Erol Bulut, Medipol Başakşehir’de antrenörlük yaparken Emre Belözoğlu da takım kaptanıydı. Teknik ekipte yer alan Mehmet Yozgatlı da Fenerbahçe camiasını iyi bildiği için Volkan Demirel, Mehmet Aurelio ve Emre Belözoğlu ile iyi diyaloglara sahip.

ALANYASPOR TEKNİK HEYETİ

Aytemiz Alanyaspor’un bu sezon Erol Bulut liderliğinde yakaladığı başarıda teknik heyetin payı çok büyük. Akdeniz temsilcisinin özellikle fiziksel gücü dikkat çekiyor. Bu başarıda Yunan kondisyoner Pantelis Pantelopoulos’un etkisi öne çıkıyor. Başta 35 yaşındaki Papiss Cisse olmak üzere yaşı ilerlemiş futbolcuların bile güçlenmesini sağladı.

Erol Bulut-Teknik Direktör, Mehmet Yozgatlı-Antrenör, Özgür Zengin-Antrenör, Murat Yüksel-Antrenör, Murat Erdeğer-Kaleci Antrenörü, P.Pantelepoulos-Kondisyoner, İbrahim Menderes-Analist, Zeki Coşkuner-Analist, Volkan Küçük-Medya Sorumlusu.