AKP’nin sembol ismi Erol Olçok’un eşi Davutoğlu’nun partisinde!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partinin kurucular kurulunda 15 Temmuz'da eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok da yer aldı.

AKP’nin sembol ismi Erol Olçok’un eşi Davutoğlu’nun partisinde!

15 Temmuz’da darbeciler tarafından katledilen AKP’nin önemli isimlerinden Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’un, Ahmet Davutoğlu’!nun kuracağı partinin kurucular kuruluna girdiği belirtildi.

Olçok’un Bolu’da yapılan kurucular kurulu toplantısına katıldığı, yaptığı konuşmada Davutoğlu’nun FETÖ ile mücadelede samimiyetine inandığını söylediği ifade edildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nde oğlunu ve AKP’nin seçim reklam kampanyalarını yürüten eşi Erol Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, AKP’nin FETÖ ile mücadelesine yönelik eleştirileriyle gündeme gelmişti. En son İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz” açıklamasına Olçok, Twitter hesabı üzerinden “Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor bir yerlerde?” diye yazmıştı.

‘BU HIZLA BİZ HAPSE GİRECEĞİZ’

Olçok, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyesinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e de tepki göstermişti. Olçok şu mesajı paylaşmıştı:

“Bu hızla benim hapse girişimi görürsün çünkü ibrelerin yönü değiştirildi. Belli mi olur, burası Türkiye!Dua edelim de şehitlere tazminat davası açılan ilk ülke olarak tarihe geçmeyelim. Makamınız âli olsun #15Temmuz şehitleri…” mesajını paylaştı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide sona yaklaşıldığı, Bolu’da yapılan kurucular kurulu kampının ardından parti tüzüğü ve programında son rötuşların yapıldığı öğrenildi.