Ersan Şen: İçki satışı kanun çıkmadan yasaklanamaz!

featured

Hukuk profesörü Ersan Şen, “Hodri meydan” sözleriyle “İçişleri Bakanlığı’nın bu tür genelgeyi çıkarma yetkisi yok; içki satışı kanun çıkarılmadan yasaklanamaz.” açıklaması yaptı.

Prof. Ersan Şen, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs pandemisine ilişkin yasakları düzenleyen genelgeleri çıkarma yetkisi olmadığını, içki satışının da kanun çıkarılmadan yasaklanamayacağını belirtti.

HaberTürk’te katıldığı programda, tam kapanma sürecindeki yasak ve muafiyetleri düzenleyen genelgeyle içki satışına getirilen yasağı değerlendiren Prof. Ersan Şen, “Hodri meydan diyorum bu genelgelerin Anayasa ve kanunda dayanağını bana göstersinler.  

OHAL ilan etseydiniz Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri devreye girer ancak olağan hukuk düzeninde bu alanlarda Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkaramazsın” diye konuştu.

‘ALKOL KISITLAMASINI SİZ ANCAK KANUNLA GETİREBİLİRSİNİZ’

Prof. Ersan Şen, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Kesinlikle bu genelgelerin kanuni dayanağı yok. Alkol kısıtlamasını siz ancak kanunla getirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti çifte standartları besleyen bir ülke oldu ve bu tehlikeli gidiş maalesef değiştirilemiyor. Değiştirilememesine gerekçe olarak da hep olağanüstü hal durumları gösteriliyor.

Ersan Şen: İçki satışı kanun çıkmadan yasaklanamaz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 sene önce

  Kimi aymaz iktidar sahiplerinin yapay gündem yaratma çabalarının son örneği!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Yasakladık.o iş bitti ersan.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Profesörlük gerçekten çok ucuz bu ülkede. Hele de muhalif profesörlük en kolayı. Nasıl olsa kimse birşey araştırmıyor sorgulamıyor. Mesela İsveç’te alkol kısıtlaması kanunla mı getirildi ve şimdi de uzatıldı? Manchester şehrinin İngiltere’den bağımsız ayrı bir anayasası ve kanun yetkisi mi var ki içki yasaklanabildi? Katalonya eyaleti İspanya’dan ayrıldı ve kendi kanunlarına göre mi içki yasağı uyguladı? Güney Afrika’da kanunla mı yasaklandı içki? Rusya’yı sormuyorum bile..

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Ersan Bey’in açıklamalarını okuyor, gülümsüyor, merak ediyor, bir de şeker yiyorum.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Düzensiz olmak bunların mayasında var.

  Cevapla
 6. O da bir şey mi sayın hocam 1 yıldır anayasaya aykırı maske, sosyal mesafe, kısıtlama yapıyorlar salgın bahanesiyle. Yokki baba yiğit aydınlar, hukukcular savcılıklara suç duyurusunda bulunsunlar. Plandemik hakkında araştırma komisyonu kursun birde sevgili meclisimiz. Medyası, muhalefeti yangına körükle gidiyorlar. Kaç defa tam kapama getirdiler (Tam kapama yok, kelime oyunu) sonuç var mı? Olmayan bir şeyin sonucu olur mu? 17 Mayıs’tan sonra ne yapacaklar? Bir kaç hafta lutfederler hayatta olduğumuzu anlarız evden çıkarak. Sonra yine bir tam kapama gelir. Gates abimiz ne dedi 2022 sonunda normal hayatımıza döneceğimizi umuyorum dedi. Yok devlet başkanlarıymış, yok bilmem ne kurullarıymış hepsi seçilmiş, efendilerine bağlı kişiler. İçkiye takılarak şeriat oğlanlarına fırsat veriyorlar. Meselenin özünü gündeme getiren bir avuç insan var.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!