Ersoy Dede'den AKP'li üyelere 'yüzde 12 zam' fırçası: Bırakın yüzde 35 yapsınlar!

AKP'li Star yazarı, AKP'li meclis üyelerinin müdahalesiyle yüzde 35'den yüzde 12'ye indiği belirtilen su zammıyla ilgili AKP'li üyelere "Yav bırakın yapsınlar" dedi.

Ersoy Dede'den AKP'li üyelere 'yüzde 12 zam' fırçası: Bırakın yüzde 35 yapsınlar!

İBB Meclisi, Temmuz ayı genel kurulu suya yüzde 12.6 oranında zam yaptı. Toplantıya İSKİ'nin yüzde 35'lik teklifle geldiği, AKP ve MHP'li üyelerin girişimiyle yüzde 12.6'ya indiği iddia edildi.

AKP'li Star yazarı Ersoy Dede, CHP'li İBB'ye bağlı İSKİ'nin önerisine müdahale edip indiren AKP'li meclis üyelerine "Size ne" diye kızarak Haliç, Riva ve Başakşehir Hastanesi'nde de aynı durumun yaşandığını öne sürdü.

Dede sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

"Bunu anlatması aslında güç.. fakat yine aynı şey oldu.. tıpkı Haliç’te ya da Riva’da ya da Başakşehir Şehir hastanesinde olduğu gibi. AK Parti, su zammı için %35 teklif eden CHP’nin önerisini %12’ye bağlamış. Yaw bırakın yapsın zammını adamlar. Size ne"

İBB Meclis İSKİ Genel Müdürlüğü Temmuz ayı genel kurulunda yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi.

İSKİ Genel Kurulu olarak toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, pandemi kuralları çerçevesinde Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen İSKİ Genel Kurulu'nda "Abone Hizmetleri Tarife ve Uygulama Yönetmeliği" ve "2020 Yılı Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli Tarifeleri" teklifi de konuşuldu.

DHA'nın aktardığına göre, İSKİ'nin İstanbul'da suya yapmak istediği yüzde 35'lik zam teklifi AKP ve MHP'li Meclis Üyeleri tarafından reddedildi. Yüzde 35'lik su zammının yerine Türkiye'de ortalama enflasyon değeri baz alınarak yüzde 12,6'lık teklif edilerek kabul edildi. Teklif mecliste oy birliği ile kabul edildi.