Ersun Yanal istifa mı edecek: Fenerbahçe’nin menfaati için…

Ersun Yanal: Fenerbahçe için her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Ersun Yanal istifa mı edecek: Fenerbahçe’nin menfaati için…

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ankaragücü karşılaşmasını ve aldıkları yenilgiyi değerlendirdi.

Ersun Yanal “Fenerbahçe için her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Başta sayın başkanımızı ve yönetimimizi yalnız bırakmak bırakmak istemiyorum. Fenerbahçe’nin menfaatleri ve çıkarları neyi gerektiriyorsa onun da arkasında dururum. Fenerbahçe için taşın altına her zaman elimi koyarım” dedi.

Ersun Yanal “Teknik olarak üstün gözüksek de top rakibe geçtiğinde, uzun süredir görmediğimiz kötü bir Fenerbahçe vardı. Topu kapma arasındaki süreler arttı. Yaratıcı oyuncu sıkıntımız özellikle kanatlarda vardı. Geçişi daha sert oynamalıydık. Bu geçişlerde kazanamadığımız anlarda stresi yönetemedik. Geçen seneden bu yana bu stresi yönetememe konusunda en çok zorluk yaşayan takımız. Bunun sorumlusu benim. Geçen seneden bu yana taraftarların da teveccühüyle geldik. Buraya geçen sezon zor bir dönemde geldik. Bu dönemde de zor bir dönemden geçiyoruz. Başkan Ali Koç’a destek vermemiz gereken bir dönem. Fenerbahçe güçlü bir camia. Bugün taraftarlar; takımlarına, başkanlarına ve yönetime taraftarlar inanmalı. Fenerbahçe birçok şeyi değiştirerek yoluna devam edecektir. Bu dönemi gerçekten iyi mücadele ederek aşabilirsiniz. Fenerbahçe için her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Yanal, Fenerbahçe’nin maçta kötü bir görüntü çizdiği yorumu için ise “Golü yedikten sonra çok da saçma bir gol yedik. Ne olduğunu anlamadık. Bir atış vardı. Biz kullanırken, dönüşte gol oldu. Rakibin sert defansını aşamadık” dedi.