Ersun Yanal’dan kafa karıştıran açıklama!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklama soru işaretlerine neden oldu. Emre Belözoğlu ile tartışma yaşadığı ve istifa kararı aldığı iddiaları ortaya atılan Yanal, haftaiçi yazılı açıklama yapacağını belirtti.

Ersun Yanal’dan kafa karıştıran açıklama!

Ersun Yanal’ın konuşması şöyle;

“Birçok mevkisinde oyuncusu olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe bugün galip geldi. Fenerbahçe taraftarına armağan olsun. Soru almayayım, açıklamayı hafta içerisinde basın toplantısı ile yapacağım.”

A spor’da Ersun Yanal’ın açıklamalarını değerlendiren Erman Toroğlu ise Yanal’ın istifa konuşması yaptığını ve haftaiçi istifasını açıklayacağını iddia etti.

Toroğlu, Emre Bölezoğlu’nun yedek bırakılmasına karşı çıktığını ve Yanal ile tartıştığını iddia etti.

İddiaları üzerine Ersun Yanal, Emre Bölezoğlu’nu da yanına alarak basın açıklaması yaptı. Açıklamaya sportif direktör Damien Comolli de katıldı. Yanal, toplantı sonrası soru almadı.

Ersun Yanal, basın toplantısına, “Hepimiz yapmamız gerekeni yaptık. Fenerbahçe bugüne kadarki birçok maçta da bundan farklı oynamadı. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar ve fedakarlıklarına da teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil.” sözleriyle başladı.

Emre Belözoğlu’nun 1 haftadır sakatlık yaşadığını anlatan Ersun Yanal, “Bu problemle 1 haftadır uğraşıyoruz. En son denedi, baktı, olmadı. Sağolsun bizi kırmadığı için, yola çıktığımız günden bu yana asla bizimle problemi olmadı. Büyük destek verdi. Karalamalara itibar etmeyin. Futbolumuzu kaostan kurtarın, futbolu kaosla beslemeyin. Empati yapın. Bunu yaptığınız zaman zaten problem kalmayacak. Bu markaya zarar vermeyin.” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli teknik adam, daha kapsamlı bir açıklamayı hafta içi düzenleyeceği basın toplantısında yapacağını dile getirdi.

Yanal, derbi maçla ilgili olarak, “İyi bir oyun oldu. Kaybettiğimiz birçok maçtan farklı oynamadık. Bugün de o farkı ortaya koyduk. Birçok oyuncumuz mevki problemi yaşasa da elinden geleni yaptı. Beşiktaş’a da başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı ve soru kabul etmedi.