Erzincan'da deprem

Erzincan’ın Tercan ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı olmadı.

Erzincan'da deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Erzincan’ın Tercan ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 12.16’da meydana geldi. Yerin 6.79 kilometre derinliğinde olan deprem, ilçede kısa süreli paniğe neden oldu. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.4, merkez üssünü ise ilçenin Altınkaya köyü olarak açıkladı.

'CAN KAYBI VE YARALANMA OLMADI, 23 EVDE HASAR OLUŞTU'

Erzincan'ın Tercan ilçesinde meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından Erzincan Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 23 evde hasar oluştuğu herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı belirtildi.

AFAD, Çevre ve Şehircilik, İl Özel İdaresi ve jandarmanın bölgedeki incelemelerinin devam ettiğinin vurgulandığı açıklamada, "Tercan ilçesi Çadırkaya beldesinde15, Beykonak köyünde 1, Küçükağa köyünde 1, Beğendik köyünde 5, Çayırlı ilçesinin Çaykent köyünde 1 ev olmak üzere toplam 23 evde hasar olduğu tespit edilmiştir. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştır. Ekiplerimiz sahada olup, bölgedeki kontrol çalışmaları titizlikle devam etmektedir" denildi.