Kedilerin bacaklarını ve kuyruklarını kestiler!

Esenler'de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bir kedinin bacağı diğerinin ise kuyruğu kesildi. Üsküdar'da ise kimliği belirsiz bir kişinin, sokak kedisine tekmeler atarak ölümüne sebep olduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kedilerin bacaklarını ve kuyruklarını kestiler!

Esenler Metro İstasyonu önünde geçen ay çevre sakinleri tarafından beslenen kedilerinden biri ön bacağı diğeri ise kuyruğu kesik halde bulundu. Hayvanseverler tarafından bacağı kesilen kedi özel bir klinikte tedavi ettirdikten sonra yuvaya verildi.

'ÖZEL KLİNİKTE 1 AY BOYUNCA TEDAVİ GÖRDÜ'

Çevre sakinlerinden Elay Algül, "Bundan 1 ay önce patileri kesilen kedi gördük. Biz bunu belediye ekiplerine bildirdik fakat ekiple saatler sonra geldi. Sonra onu kafese koyup özel bir kliniğe götürdük. Bu klinikte 1 ay boyunca tedavi gördü. Veterinerin belirttiği kadarıyla bir insan tarafından kesilmiş. Biz buraya gelip kedileri besliyoruz fakat kuyrukları, kulakları ve patileri kesilen kediler görüyoruz. İnsanlar fazlasıyla duyarsız. Belediyelerin hem kısırlaştırma yapmalarını hem de bilinçlendirici afişler asmalarını istiyoruz. Biz burada hayvansever olarak birkaç kişiyiz. Elimizden geldiğince su ve mama veriyoruz. İnsanlar duyarsız olduğu için ne yazık ki, bu tarz yaralamalar oluyor" dedi.

Üsküdar'da kimliği belirsiz bir kişinin, sokak kedisine tekmeler atarak ölümüne sebep olduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı. 

Olay geçtiğimiz Pazartesi günü saat 01.50 sıralarında Üsküdar Bağlarbaşı Mahallesi'nde meydana geldi. Kimliği belirsiz bir kişi, sokak kedilerinden birini önce kendine doğru çekti ardından kediyi tutarak tenha bir noktaya götürdü daha sonra ise kediye defalarca tekme attı. İşkenceye maruz kalan kedinin öldüğü öğrenildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.