Eşi paylaştı: Sedat Peker’den aylar sonra ilk fotoğraf

Hükümete dair iddiaları nedeniyle 'dijital tecrit' altında tutulduğu belirtilen Sedat Peker, aylar sonra ilk kez görüntü verdi. Peker'in fotoğrafını eşi Özge Peker paylaştı.

featured

Organize suç örgütü liderliği iddiasıyla yargılanan Sedat Peker’den aylar sonra ilk fotoğraf geldi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ‘dijital tecrit’ altından tutulduğu belirtilen Peker, eşi Özge Peker ve çocuklarıyla fotoğraf verdi.

Fotoğrafı Instagram üzerinden paylaşan Özge Peker, “Yeni yaşımı sevgiyle kucaklıyorum. Hoşgeldin 42” ifadelerini kullandı.

AVUKATI ‘BUNUN CEVABINI HUKUK DEĞİL, SİYASET VERECEKTİR’ DEMİŞTİ

Temmuz ayında Körfez turuna çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son durağı olan Birleşik Arap Emirlikleri ile ‘suçluların iadesi’ de dahil çok sayıda anlaşma imzalanmıştı.

Anlaşma sonrası BAE’de ‘dijital tecrit’ altında bulunan Sedat Peker’in iade edilip edilmeyeceği merak konusu olurken Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’dan Veryansın Tv’ye açıklama yapmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber
BAE ile ‘suçluların iadesi’ anlaşması… Sedat Peker’in avukatından açıklama geldi

Barkın, “Birleşik Emirlikleri ile Türkiye arasında suçluların iadesi hususunda önceki ziyaretlerden itibaren görüşmeler var. Dolayısıyla ben bugünkü anlaşma gündeminin tek başına sayın Sedat Peker ile ilgisinin olduğunu düşünmüyorum.” demişti.

“Bugüne kadar BAE Sedat Peker’i iade etmek istedi de arada anlaşma olmadığı için mi bunu yapmadı.” diyen Barkın, sözlerine şöyle devam etmişti:

“İade etmek isteseydi anlaşma olmasa da iade edebilirdi. Aynı biçimde iade anlaşması yürürlüğe girse de dilerse iade kurumunu kullanmayabilir. Bu tamamen BAE’nin iradesi ve tasarrufu. Bugüne kadar zaten Interpol’ün tarafı olduğu için kırmızı bülten kararını yerine getirip gözaltı işlemi uygulayabilirdi. Bunu da yapmadı. Ama diğer yandan sayın Sedat Peker de BAE tarafından getirilen filli gerekliliklerinin tümüne uygun davrandı. Bundan sonra ne olur? Yanıtını sadece ikili anlaşmanın imzalanmasıyla vermek mümkün değil. Tarihinde kendisine hukuken sığınıp da iade ettiği tek örnek yok. Sayın Peker ilk örnek olur mu, bunun cevabını hukuk değil, tarih ve siyaset verecektir.”

Eşi paylaştı: Sedat Peker’den aylar sonra ilk fotoğraf

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!