Eski AKP’li vekil Ankara Üniversitesi rektörü oldu

featured
service

Eski AKP Adana Milletvekili ve Sağlık Bakanlığı müsteşarı Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete’deki Atama Kararı’na göre 16 üniversiteye yeni rektör atandı. Eski AKP Adana Milletvekili ve Sağlık Bakanlığı müsteşarlığı görevlerinde bulunan Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu. 

Prof. Dr. Necdet Ünüvar milletvekilliği yaptığı dönemde yedi araştırma komisyonunda başkanlık ve üyelik yaptı. İki ihtisas komisyonunda görev alarak 23. ve 24. Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 24. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu Başkanlığı yaptı.

Eski AKP’li vekil Ankara Üniversitesi rektörü oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Iktidarlar elini Universitelerden cekmedikce ve YOK kapatilmadikca, universiteler maglesef bir adim ilerleyemez. Siyasi Iktidarlar elini Universitelerden cekmeli. Universiteler kendi icinde kendi Rektorunu kendileri secmeli. Bakin bugun 18 yil AKP Iktidarlari doneminde Universitelerde egitim maglesef cok ileri seviyede olacagina, gerilemistir. ITU ve ODTÜ gibi koklu universiteleri bilem bu Iktidar gerici yapmis, egitim ve bilimden uzaklastirmistir.
    Baktiginizda AKP ve FETO geldiklerinden bu yana uc seyle oynamislardi, MEB, MSB, Ve Yargi ile. Siz Egitimi cagdas seviyeye cikarmazsaniz, Dunya devi olamazsiniz. Erdoğan ve AKP bunu pek anladiklarini zanetmiyorum. Milleti egitmek onlarin fitratina aykiridir. AKP cahillikten beslenen bir partidir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!