Eski CHP’li vekilden iddia… Beşli çete CHP kurultayına böyle müdahil oldu

Eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP kurultayına giden süreçte başta Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in geçiş süreci konusunda anlaştığını ancak İmamoğlu'nun sürece müdahalesi sonrası Özel'in saf değiştirdiğini öne sürdü. Beşli çetenin de İmamoğlu üzerinden para akıtarak sürece müdahale ettiğini iddia etti.

featured

Genel kurultaya giden CHP’de, başta Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel’in mart seçimlerine kadar Kılıçdaroğlu’nun başkanlığa devam etmesi konusunda anlaştığını öne süren eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, ancak Ekrem İmamoğlu’nun sürece dahil olduğunu iddia etti. Bununla birlikte Özel’in saf değiştirdiğini öne süren Aygün, bu noktadan sonra kurultaylarda paralar saçıldığını ve belediyelerin satın alındığını gördüklerini söyledi. Aygün, CHP kurultayının sermaye gücüyle alındığını söyledi.

BEŞLİ ÇETE NASIL MÜDAHİL OLDU?

Enver Aysever’in “Peki beşli çete nerede müdahil oldu, Ekrem bey üzerinden mi?” sorusuna da Aygün şöyle yanıt verdi:

“Elbette hiç kuşkusuz. İstanbul kurultayında da genel kurultayda da CHP’ye televizyon kanalları üzerinden ayar verildiğini, bunun da beşli çetenin sermayesiyle finanse edildiğini biliyorum. Sözcü Tv, Halk Tv ve diğerleri hepsi İmamoğlu’nun finansörlüğünde Kılıçdaroğlu’na karşı bir siyasal program başlattılar. Ta Mayıs seçimlerden sonra başladı.”

Eski CHP’li vekilden iddia… Beşli çete CHP kurultayına böyle müdahil oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Tayyip, Beşli çete, tüm iktidar kanadı, sürekli, seçim kaybeden Kılıçdaroğlu’ndan çok memnundu. Buna karşın Özgür Özel gelsin diye neden para harcamışlar. Zerre kadar zekası olanlar bile bu haberi dikkate almaz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!