CHP'lilerden Canan Kaftancıoğlu’na ‘Atatürk’ tepkisi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Atatürk” yerine sadece “Gazi Mustafa Kemal” demesini “Kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” sözlerine parti içinden de tepki geldi.

CHP'lilerden Canan Kaftancıoğlu’na ‘Atatürk’ tepkisi
CHP'lilerden Canan Kaftancıoğlu’na ‘Atatürk’ tepkisi

VERYANSIN TV

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP'nin kuruluş yıldönümünde katıldığı bir toplantıda “Atatürk” yerine sadece “Gazi Mustafa Kemal” demesini “Bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” diyerek açıklamıştı. Kaftancıoğlu'nun sözleri CHP içinden de tepki topladı.

'BU PARTİDE 10 ARALIK'TAN ÖNCE 29 EKİM GELİR'

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!" ifadelerini kullandı. 

'ATATÜRK SOYADI İLE SORUNLU BİR CHP İL BAŞKANI'

Eski CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt da, Kaftancıoğlu’nu “’M.Kemal’in Askeri’ olmayı reddeden, Atatürk soyadı ile de sorunlu bir CHP il başkanı” olarak niteledi.

Bozkurt, Twitter hesabından yaptığı bir başka paylaşımda “Atatürk’ü; ‘Kendimizi ait hissettiğimiz bir ifade’ olmasının yanında, dünyanın en büyük devrimcisi, bugün de geleceğimizi aydınlatan fikir önderi bildiğimiz için yürekten benimsiyor, ‘Mustafa Kemal’in Askeri’ve ‘Atatürk’ün öğrencisi’ olmaya gayret ediyor, onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.